Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ciśnieniem


RAFAD1978

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Szanowni koledzy bardzo proszę o pomoc. Mam instalację CO z kotłem Stalmark Duo Boss. Jest to mój pierwszy okres grzewczy z wykorzystaniem instalacjiCWU.Mam taki problem, że podczas gdy pzrełączyłem piec na ogrzewanie CWU następuje wzrost ciśnienia na moim manometrze zaistalowanym na reduktorze przy wlocie wody z rurociągu. Mam wymienik 140l, przy wejsciu zimnej wody zainstalowany zawór zwrotny z zaworem bezpieczeństwa (dwa w jednym). Co może być przyczyną, że minimalna próba ogzrewania wody w bojlerze powoduje natychmiastowy wzrost cisnienia.

 

pozdarwiam

rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebujesz naczynie przeponowe podłączone na zimnej wodzie pomiędzy zaworem zwrotnym i bojlerem .

Pojemność naczynia 8-10l, samo naczynie musi mieć atest do wody pitnej i dopuszczalne ciśnienie pracy do 10bar.

W naczyniu ustawiasz przed montażem ciśnienie 4-4,5 bar.

Natomiast objaw o którym piszesz świadczy o tym że zawór zwrotny który masz tam zamontowany przed bojlerem "przepuszcza ciśnienie" na instalację zimnej wody a nie powinien,

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Sambor!

 

Co do tego zaworu zwrotnego to sprawdzałem go odkręcając śrubinek przed zaworem. Po wypłynięciu wody z rurki nie cofało już jej. Prosze jescze o informację, czy wina może jest tego zaworu 2 w 1 czyli zawór bezpieczeństwa + zwrotny. Skoro muszę rozmontować dopływ wody zimnej zastanawim się czy nie dać lepiej odzielnych tych zaworów. Nie wiem czy dobrze odczytałem twój post, naczynie przeponowe zamontować mam za zaworem zwrotnym, a przed wlotem zimnej wody do bojlera. Mam jescze pytanie jakie jest właściwe nastawienie ciśnienia na reduktorze wody wpłuwajacej obecnie mam 2 MPa

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że 0,2 MPa, czy możnna nastawić większę, czy nie będzie to niebezpieczne dla instalacji myślałem o 3 MPa. Prosże Cię jeszcze o wskazanie jakiej firmy zawór zwrotnu i bezpieczeństwa byłby dobry, żeby przez jakiś czas nie tzreba było zmieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem naczynie przeponowe, jest nastawione fabrycznie na 3.75 nadal jednak ciśnienie na wejściu do budynku zimnej wody wzrasta podczas ogrzewania teraz do tej wartości naczynia przeponowego. Pewnie zawór zwrotny jest do bani. Jest to tak jak pisałem ten zawór 2 w 1 (Z wzorem 6 bar). Czy mógłbym przed to dodać jakiś dobry zawór zwrotny, czy lepiej wymontować ten 2 w 1 I zamontować oddzielne zawory. Ten obecny nie kapie, ale czy jak dodam drugi zwrotny nie będzie za dużych oporów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.