Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto Przerabiał Sas Nwg Na Prawdziwego "dolniaka" ?


Nithak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Robie małe eksperymenty z zatykanie górnego przelotu w SAS NWG 22kw i efekty sa calkiem calkiem ale mam kilka watpliowości:

 

1) czy szmot ma jakaś rozszezalność termiczną czy mozna by nim upchać bez obawy ze wygnie blachy po rozgrzaniu ?

 

2) czy 100% zaślepienie nie powoduje wybuchów przy dokladaniu - oprocz mnie dokłada starsza mało kumata osoba :(

 

Narazie zaślepiałem deskami na 90% i robi sie jednak fajny palnik za przegrodą - cały syf się opalił do zera i kolor płomienia jest czasem niebieskawy czyli spała ładnie gazy z odgazowania węgla

 

Chetnie bym zobaczył jakieś fotki jak ktoś ma to zrobione

 

A czy na ruszccie jakies modyfikacje trzeba ? czyli np 10 cm blachy na koncówce zeby nie ciagnał powietrza rusztem tylko przez palenisko ?

 

Pozdrawiam

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Poczytaj trochę, było sporo takich tematów. Górny przelot powinieneś zaślepić całkowicie. Na dole wykonać palnik szamotowy i doprowadzić jakoś powietrze wtórne i w efekcie otrzymujesz przyzwoitego dolniaka. Schematów takich palników  jest sporo ;) wystarczy troszkę poszukać.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

chyba mam za mocny wegiel do tego (wesoła i marcel - oba sorty orzech grubszy) ... jak zaslepie w 95% przelot robi sie mi taki palnik ze masakra... jakby prom kosmiczny startowal he he... i to bez palnika z szamotu na dole... nie boicie sie tak palic ? ... a jak otworze gorne drzwiczki efekt palnika nasila sie z kazda sekunda że pełne pory co bedzie jak zamkne drzwiczki :)

 

chyba odpuszcze lub zaslepie 50% szczeliny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze-tak ma być. Zaślep całkowicie nic się nie stanie :) dorób też ten palnik szamotowy. Otwierając górne drzwiczki dostarczasz więcej powietrza. Podajesz je od góry więc rozpalasz większą część zasypu/paliwa to powoduje jeszcze większe huczenie ;). Ten huk świadczy też o dobrym ciągu co przy kotle dolnego spalania jest pożądane, jeśli ciąg byłby zbyt mocny po przeróbce należałoby po myśleć o regulatorze ciągu ;). Nie odpuszczaj tematu bo tym górnym przelotem przepuszczasz niespalone gazy, a więc i kasę ze swojego portfela bo to co mogłoby się dopalić dając więcej energii ucieka bezpowrotnie w komin. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać cegły po bokach i na tylnej ściance, dodatkowo na płasko na ruszcie , lekko podniesione z tyłu, obniżyć dolny prześwit od góry kątownikiem a na to ceły oparte o pierwszą przegrodę, ja ternowałem na palniku 24x9 i tworzyły się dwa wyloty gazów , obecnie jadę na węglu zasypanym flotem , środkiem rura z gorącym powietrzem , też jest ok i wymiennik czysty a flot 2 razy tańszy, tylko więcej popiołu , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.