Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Galmet 30Kw


dekoder26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki o to problem z piecem Galmet 30KW. Piec chodzi na ogrzewaniu i nagle przestaje podawać gorącą wodę na grzejniki, podaje tylko na ogrzewanie wody. Na sterowniku pali się kontrolka, że jest ogrzewanie a w rzeczywistości kaloryfery są zimne. Pompy są ok. Zauważyłem, iż główne wyjście tzn rura zasilająca w wodę ciepłą która znajduję się na dole pieca jest poprostu zimna a jak piec pracuje normalnie to ta rura jest gorąca. Kilkukrotne resetowanie sterownika nic nie daje. Ostatnim razem jak tak się stało to po jakimś czasie samoczynnie się uruchomiło ogrzewanie. Nic z tego nie rozumiem dlaczego tak się dzieje. Może miał ktoś już taki przypadek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za i przed pompą jest rura goraca?

nie zakreciles zaworu jakiegoś? Rura na dole to raczej od powrotu. Zasilanie zazwyczaj jest u góry. ..

Kiedy byl filtr czyszczony, ten przed pompą? Wszystkie grzejniki zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym piecu jest chyba inaczej z tymi rurami. Wychodzą dwie jedna jest na gorącą wodę i idzie od góry pieca i z nią nie ma probelmu zawsze działała. Natomiast na dole wychodzi druga rura która idzie na ogrzewanie CO i jak jest ok to ona jest gorąca. A co do priorytetu to temat jest mi znany. Pomimo, że woda już się nagrzała to i tak na grzejnikach jest zimno. Sprawa wczoraj wygladala nastepująco. Samo sie zepsuło i trwało to około 2 godzin i samo się naprawiło. Cuda jakieś. Nie wiem co o tym sądzić. Jutro dzwonie do Galmetu może mi coś wyjaśnią. Nadmieniam, że coraz częściej tak się dzieje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz powiedzieć że zasilenie układu masz na dole kotła? może instalator coś spitolił bo raczej zasilenia sa na górze ewentualnie z boku ale w górnej części wymiennika

wrzuć zdjęcie jak to u Ciebie wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, kolega coś pomylił z tym zasilaniem. Wg mnie problem jest jakby „cykliczny”, skoro raz ma ciepło, a raz zimno to raczej nie może być także, że hydraulik mu coś źle podłączył.

Być może ma właśnie w ustawieniu włączony priorytet CWU.

Ja bym w pierwszej kolejności sprawdził ustawienia sterownika

Dekoder – czy grzejniki robią się zimne po tym jak ktoś z domowników korzystał z kąpieli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 100 % pewności, że priorytetu CWU nie ustawiałeś, to być może po prostu są w ciągu dnia momenty, gdy zamykają się wszystkie termostaty, grzejniki stygną i rura powrotu robi się "zimna".

 

Wydaje mi się, że nie bardzo wiesz, która rura dokąd zmierza, ponieważ to co piszesz jest nierealne. Ta rura na dole kotła owszem idzie na ogrzewanie grzejników, ale jest to rura, którą woda wraca z grzejników do kotła. Skora wraca, to musi też jakoś wypływać z kotła na grzejniki i dzieje się to tą "górną" rurą. Po drodze jest gdzieś trójnik na bojler.

 

Przypadek usterki sterownika jest również możliwy, ale bardziej prawdopodobny byłby stały błąd, a nie losowe czy cykliczne ON/OFF pompy.

 

Bardzo mało piszesz jak twój układ wygląda. Nie wiem czy masz zawór 4D z siłownikiem, bo potrafi on czasowo zamykać obieg na grzejniki, aż do uzyskania właściwej temp na powrocie kotła.

 

Nie wiem też czy przypadkiem nie masz w układzie sterowania termostatu ściennego, który może dawać sygnał do wyłączenia pompy CO lub załącza ją cyklicznie po osiągnięciu temp zadanej.

 

Im więcej informacji podasz, tym łatwiej doradzać. Teraz jak widzisz tylko domysły można tworzyć. Foto kotłowni to minimum, ewentualnie szkic układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.