Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Pozbyć Się Spieków [Zdjęcie]


Karooluss

Rekomendowane odpowiedzi

skrócić przerwę podawania albo obnizyć nadmuch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest pewna sprawa - nigdy więcej opału od tego dostawcy ! 
Pytanie nasypujące =  jak pozbyć się tych spieków ... :/ 
Jakie nastawy proponujecie dla miału który ma tendencje spiekające. Do ogrzania ok 500 m2 + boiler 250l, temperatura zadana na kotle to 63stopnie , na kaloryfery idzie 45 stopni. Czas przerwy to 1 min 50 sekund, nadmuch 30% . Może pokombinować z tymi ustawieniami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również palę miałem w kotle z podajnikiem tłokowym. Zawsze miałem spieki żużlowe na miale z Piasta, jeżeli z nimi sobie radzi palnik to mogą zostać. Jeżeli sobie nie radzi i palący węgiel się spiętrza ( bo blokuje go żużel)  to trzeba obniżyć nadmuch, obniżając też dawkę paliwa. Jeżeli masz taką możliwość to podawaj częściej mniejsze porcje. Zdarzało się i tak, przy kiepskim miale, że raz czy dwa razy dziennie zrzucałem pogrzebaczem te spieki z palnika. Jak i to nie pomoże a masz tego opału dużo to można go mieszać z innym mniej żużlującym, trzeba zrobić próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci tego nie powie.

W normalnej stabilnej pracy, czyli po ok 20 - 30 min żar/powinien pokrywać 2/3 płytki palnika i nie powinien przy tym przesuwać się, ani w kierunku podajnika, ani popiełniasz. Wtedy masz właściwy strumień powietrza do zadanego strumienia paliwa.

Jak cykl pracy zamyka się 2-3 podaniach, lub 5-10 min to wtedy wszystko jest nieważne. Jesteś po ciemnej stronie mocy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem, nie mogłem tak ustawić aby żar był na całym palenisku i paliło się bez dymu i sadzy więc zalepiłem 3 z 6 szczelin w palenisku gliną (bentonitem), można też użyć czegoś innego najważniejsze by dało się to usunąć. To powietrze które przechodzi poza palącym się węglem tylko chłodzi kocioł a nie bierze udziału w spalaniu. Spróbować warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.