Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głowice Termostatyczne Programowalne


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Czy według Was jest sens montować na każdym grzejniku takie głowice :

Głowica termostatyczna/Termostat grzejnikowy eQ-3 MAX!+,05936, programowalna

Czy są z tego jakieś korzyści? I jak najlepiej to wszystko wykorzystać? Czy może współpracować (czy nie będą przeszkadzać w pracy) z zaworem 3D i pogodówką?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to się ma do zaworów 3D i pogodówki? No i czy pompa Danfoss z auto-adapt 25-40 nie będzie miała problemów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o pogodówkę, bo ona ustala temp na zaworze 3D. Tak, mam włączony auto adapt. A które są najlepsze, danfoss, ...itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trzeci sezon jak używam te głowice zakupione u Conrada i pomimo tego,że tańsze jak przedstawione to nadal działają -baterie do 2 lat,Bardzo ważne jest aby posiadały co najmniej kilka zmian nastawów na dobę mi 4 w zupęłności wystarczają a 11 to w/g mnie jest niepotrzebne i tylko dodatkowo skracają żywotność baterii.Niektóre wcale nie tanie a w zasadzie jedne z droższych miały tylko dwie strefy dzienna i nocną a to jak dla mnie za mało i kosztowały po prawie 140 pln za szt.Warto uważnie czytać przy zakupie ile jest możliwych ustawień na dobę.Polecam tą-http://www.conrad.pl/Energooszcz%C4%99dna-g%C5%82owica-termostatyczna%2ftermostat-grzejnikowy-eQ-3-model-L.htm?websale8=conrad&pi=559559&ci=SHOP_AREA_37360_0812040.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc i  wezmę to pod uwagę. Może jeszcze ktoś użyczy fachowej porady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Nie wiem czy wszystkie tak działają ale mam jedną i ta działa na zasadzie zamknij/otwórz co bardzo destabilizuje pracę kotła gdy jest założona na dużym żeliwnym grzejniku, wolę zwykłe głowice które utrzymują różny (zmienny) przepływ w zalerzności od temperatury w pomieszczeniu i ustawień, być może w ocieplonym domu z dużymi przeszkleniami się sprawdzą, można wykonać próbę/symulację: zakręć 2 lub 4 grzejniki i póżniej (jak się zacznie zmieniać temperatura w pomieszczeniu) odkręć, podejrzewam że palnik nieźle się rozbuja bo zawór 3d nie wyrówna tak nagłego spadku temperatury czynnika z grzejników.
 
Pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tego właśnie się boję, że te zawory mogą coś namieszać. Mam zawór 3D sterowany pogodówką (na same grzejniki) i nie wiem czy coś nie namieszają.

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie jakieś jeszcze opinie? Jak to wszystko może działać? Nie wiem dokładnie jak takie głowice termostatyczne elektroniczne działają? Czy jak wzrasta temperatura w otoczeniu to całkowicie zamyka dopływ wody do grzejników, czy reguluje ją np. zawór 3D? Czy jest sens (lub można) zakładać na wszystkie grzejniki, jak całym dopływem ciepłej wody do grzejników reguluje zawór 3D, a nim (temperaturą) czujnik pogodowy?

Proszę o pomoc i wyrozumiałość bo nie miałem z takimi termostatami do czynienia, a tanie nie są. A jak kupować to dobre, tylko które?

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są szanse? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gilal jeżeli tak bardzo zależy Ci na tych regulowanych elektronicznie głowicach na zawory to kup jedną sztukę i oceń sam.

 

Znając życie, to pierwszą poważną przeszkodą w prawidłowym działaniu tych elektronicznych głowic, będą firanki czy też zasłony Twojej szanownej małżonki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie zamontowane głowice hr90. To całkiem wygodny sposób regulacji temperatury w pomieszczeniu. W związku z tym, że wiodę z zoną dość regularny tryb życia (praca etatowa 8 godzin itp) to z powodzeniem mogłem sobie poustawiać odpowiednie przedziały czasowe na odpowiednie temperatury. Na przykład w nocy od 22.00-6.00 nie grzeję bez sensu salonu, czy kuchni ustawiam temperaturę na 18C, gdy jsteśmy w pracy czyli od 7:30-16.00 w całym domu mam 18C. W pozostałych godzinach 24C (lubie ciepło) :)

Oszczędności za znaczące. 

Głowice nie zamykają się 100% nagle. Po prostu im zmierzona temperatura zbliża się bardziej do zadanej tym głowica bardziej się zamyka. Dzięki temu nie ma jakichś gwałtownych przeskoków. 

Można sobie też ustawić żeby przy zmianach zadanych temperatur następowało to stopniowo, czyli ustalam, że o 16.00 ma być 24C a wcześniej było 18C to na około 30 minut wcześniej głowica zaczyna się powoli otwierać. Dzięki temu piec nie dostanie nagle do ogrzania 100litrów zimnej wody z grzejników w całym domu.

Można też sobie ustalić inne zakresy czasowe i temperaturowe na dni powszednie, inne na weekendy. Jak wypadnie dzień wolny to można wybrać taka opcję i wtedy głowica zachowuje się tak jakby był weekend.

Można sobie skalibrować czujnik temperatury +-2C gdy przy grzejniku jest wyraźnie cieplej niż w innej częsci pomieszczenia, można też podłączyć czujnik zewnętrzny (niestety kablem) do każdej głowicy i mierzyć temperaturę z dala od grzejnika)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym /jakim piecem ogrzewasz? Czy masz może zawór 3d/4D? Właśnie bałem się takich skoków temp. wody do kotła i czy mi piec nie będzie wariował. Myślałem nad zakupem głowic termostatycznych z połączeniem radiowym + panel z "Danfoss". Trochę się obawiam tego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal - mam w tej chwili piec konstal 25kw z podajnikiem. Nie mam żadnego zaworu, sterownik dwustanowy Titanic. Na piecu w tej chwili utrzymuję niską temperaturę 40-45C (tak wiem korozja niskotemperaturowa mnie zeżre, ale mam to gdzieś). W następnym sezonie mam zamiar zainwestować w 4d z siłownikiem i nowy sterownik.

Rozważałem zakup tych głowic sterowanych radiowo, ale w mojej lokalizacji są silne zakłócenia i bałem się, że będą mi się samoczynnie przestawiały. Mam do komputera podłączony pilot radiowy na 433MHz i czasem sam z siebie potrafi mi się podczas jego używania wyciszyć dźwięk, a jak kiedyś miałem jakieś sterowanie oświetleniem na 433MHz to samodzielnie mi się ściemniacz włączał, albo światło gasło.

Z perspektywy czasu widzę, że radiówka nawet gdyby działała to byłby zbędny bajer, chyba zebym to integrował z jakimś większym systemem automatyki domu np. Fibaro.

I tak musisz ustawić dla każdego pomieszczenia osobno strefy czasowe, temperatury itp. Bo ja np. uważam, że np. w kuchni gdzie się gotuje, piecze itp to trzeba utrzymywać niższą temperaturę niż w salonie gdzie sie siedzi 2 godziny przed TV bez ruchu. Po jednorazowym ustawieniu wszystko reguluje się potem samo, a jak raz w miesiącu wypadnie dzień wolny to nie ma problemu, żeby na 5 grzejnikach wybrać ręcznie 3 kliknięciami odpowiednią funkcję. 

Należy się jedynie dokładnie wczytać w instrukcję i dobrze sobie to ustawić raz, a porządnie. Zrobić pomiary niezależnym termometrem na środku pomieszczenia i skalibrować głowice.

Komfort użytkowania tego rozwiązania jest wart tych 160+ zł. Moja żona jest w każdym razie mega zadowolona, a węgla schodzi mi chyba z 70% mniej. Naprawdę nie sądziłem, że tyle ciepła leciało w kosmos. Dom się przegrzewał, ja wietrzyłem, piec dawał w komin - bezsens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto zakupić danfoss-a? Dziękuję za tak obszerną odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie opcje masz w tym danfosie, nie wiem czy mają np. możliwość włączenia płynnej regulacji przejścia między temperaturami, ile zmian czasowych w ciągu doby jest ci potrzebnych, czy jest jakaś możliwość kalibracji itp. Ja kupowałem hr90  pod moje potrzeby studiując instrukcje. Ale sądzę, że to jest na tyle rozbudowany system w danfosie, że będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,,, Moja żona jest w każdym razie mega zadowolona, ,,,,

Święty spokój w domu, to dla faceta bardzo ważna sprawa.

 

 

,,,, a węgla schodzi mi chyba z 70% mniej. Naprawdę nie sądziłem, że tyle ciepła leciało w kosmos. Dom się przegrzewał, ja wietrzyłem, piec dawał w komin - bezsens.

 

Jojoro, jestem urzeczony Twym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie opcje masz w tym danfosie, nie wiem czy mają np. możliwość włączenia płynnej regulacji przejścia między temperaturami, ile zmian czasowych w ciągu doby jest ci potrzebnych, czy jest jakaś możliwość kalibracji itp. Ja kupowałem hr90 pod moje potrzeby studiując instrukcje. Ale sądzę, że to jest na tyle rozbudowany system w danfosie, że będziesz zadowolony.

 

 

Jeszcze poczekam, może ktoś ma takie termostaty.

Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może jak sprawny jest ten system "danfoss Link"?  Panel + głowice connect.  Ja myślałem coś takiego kupić:

http://www.naj-sklep.pl/danfoss-danfoss-link-cc-w-psu-sterownik-centralny-014g0150-7913

http://www.naj-sklep.pl/danfoss-living-connect-glowica-elektroniczna-014g0003-6701

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz może jak sprawny jest ten system "danfoss Link"?  Panel + głowice connect.  ,,,,

Tutaj producent pisze wyraźnie i zrozumiale chyba dla wszystkich

 

Głowice termostatyczne firmy Danfoss utrzymują stałą, wymaganą temperaturę oddzielnie dla każdego pomieszczenia. Pozwalają zredukować zużycie energii - średnio o 20%. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu innych źródeł ciepła i utrzymaniu stałej temperatury w pomieszczeniu.

 

Kolega Jojoro zauważył u siebie w domu, że  po zainstalowaniu takich programowalnych głowic termostatycznych jego zużycie opału zmniejszyło się o 70 %

 

 

Gilal szukasz oszczędności to musisz poznać tajniki życia od podszewki.

 

Ja proponuje Ci zakup wielopunktowego systemu pomiaru temperatury z rejestracją : http://sklep.avt.pl/avt5420.html

Założysz czujniki w pomieszczeniach, podregulujesz ręcznie głowicami zaworów i w tabeli czy też wykresie zobaczysz efekty symulacji takich zaworów programowanych automatycznie.

Mam na myśli tutaj właściwości budynku poprawnie zaizolowanego cieplnie.

 

Co do regulacji temperatury oddzielnej dla każdego pomieszczenia.

Jeżeli przestrzegasz zasad w domu, że każde pomieszczenie jest "odseparowane" od pozostałych, to taka regulacja będzie miała prawdopodobnie miejsce.

Musisz jednak pamiętać, że w tych "odseparowanych" pomieszczeniach przebywają ludzie i potrzebują świeżego powietrza, więc w zależności od systemu wentylacji ta regulacja może się dziwnie zachowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei polecam coś takiego

http://allegro.pl/sterownik-silownikow-termoelektr-st-2807-tech-i4749778725.html

sprawdza się przy otwartych przestrzeniach, chyba, że w każdym z pokoi zamontujemy taki termostat i przypiszemy mu konkretną głowice ale to już zwiększa koszty (5 pokoi-5 termostatów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.