Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła Kondensacyjnego Oraz Grzejników


annaMr

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałam się dowiedzieć

planuje kupno pieca kondensacyjnego Zastanawiam się nad firmą Junker bądź Vaillant.
Planowany piec dwufunkcyjny z zamkniętym obwodem spalania

Budynek jest stary wybudowany gdzieś w latach 80. Okna są nowe, budynek jest jeszcze nie ocieplony. Jest on parterowy o powierzchni ok.7omkw.

Grzejniki o których myślałam to
Purmo Ventil Compact CV22
muszą być niskie gdyż nie mam zbytnio miejsca pod oknem wys. grzejników musi być 300 więc się zastanawiam czy długość wystarczyła by grzejnika 1400

potrzebuje do 2 pokoi i kuchni wysokość mieszkać 2,45
których powierzchnia jest
1. 11.5
2. 20 ( w jednym pokoju może być większa wysokość grzejnika)
oraz powierzchnia kuchni 16,5

kocioł chciałam by podgrzewał także wodę ciepła rodzina jak na razie 2+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego ogrzewania to temp zasilania grzejnika musi być max 55C i grzejniki są mocno przewymiarowane 

 

do pok 1 (11,5m2) grzejnik CV22-30/ dł2m

do pok 2 (20m2) grzejnik CV 33-30/ dł 2,3m

kuchnia (16,5m2) grzejnik CV 33-30/ dł 2m

 

Sumaryczna moc cieplna dla tych 3 grzejników to 3,5kW, nie wiemy nic o pozostałej części - to ma tylko 48,5m2 a piszesz o 70m2.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo jeszcze jest ganek 4,68

i przedpokój 13,8

 

oraz łazienka ok 5

 

ale są tam już kupione nowe grzejniki w reszcie trzeba wymienić było bo są stare żeliwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podajesz potrzeba ci na instalację CO max 5,5 kW mocy grzewczej .

Szukaj kotła , który może modulować moc do min 3kW

Z kotłów Junkersa można polecić ZSB 14-3C lub z wbudowanym zasobnikiem 100l  ZBS 14/100 S-3 MA - oba te kotly mają moc grzejną CO na poziomie 3,5kW.,

niestety małą moc dla CWU rzędu 14kW - mały prysznic, przy kotle bez zasobnika.

 

Dużo lepszym rozwiązaniem jest kocioł 2 funkcyjny  Immergas - VICTRIX 26 2I z mocą min grzewczą CO 3kW i z mocą dla CWU 26kW - cena takiego kotła ok 5800zł.

 

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu na ludzi tak działają nazwy tzw. kotłów markowych JUNKERS , VAILLANT ... może to brzmi ?- wszelkie Ju... , Bu... , Wo... Va... itd. dzisiaj jest to praktycznie to samo . dawno,dawno!!! temu junkers to był JUNKERS !! , buderus to był BUDERUS !! .............. ale to jest historia , dzisiaj to jest chiński składak i w sumie nie ma znaczenia jakiej on jest firmy - działa tak samo ,zużywa tyle samo paliwa , jest tak samo trwały i tak samo awaryjny  - moja dobra rada : 

 

1.serwis

2. cena - i to wszystko !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdura kolego ,kady kocioł jest inny i badziej badziewny ,przykłądowo jesli do kotła za 5000zł czujnik np cwu kosztuje 80zł to czujnik do innego kotła za 4800 kosztuje 340zł - za termistor NTC, w jednym wymienia sie sam wentylator palnika za 650zł w innym cały zespoł palnika z wentylatorem za 1800zł wiec prosze Cie abyś tak jednoznacznie nie oceniał bo moja firma serwisuje tez kotły i rozpacz klienta po okresie gwarancji to nic przyjemnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni się z Toba zgadzam i o tym właśnie napisałem !

Nie ma znaczenia czy to będzie Junkers , Buderus , Vaillant , Termet czy jakiś inny kocioł , istotna jest dostępność serwisu , dostępność części  zamiennych i ich cena.

Ja za namową instalatora i opinia serwisanta ( różnych marek ! ) mam kocioł Termet i nie dam złego słowa powiedzieć , a najbardziej przekonało mnie zapewnienie serwisanta , że nie ma ewentualnej usterki w tym kotle , której nie był by w stanie usunąć w tym samym dniu  czego nie może powiedzieć o innych markach !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kolego "olinek" jeden aspekt - ale on się chyba mieści w ramach szeroko pojętego punktu 1. Serwis - jak napisałeś.

To nie jest tak że ludzie wybierają kotły na Ju, Va, czy Bu dlatego że to "marki" tylko dlatego że jest powszechny dostęp do tych marek i marki te są szeroko dostępne na rynku. Ja za kocioł Junkersa za cały zestaw z zasobnikiem 120 l. i sterownikiem zapłąciłem 6700.- i wiem że mam produkt, który jak jutro nawali to przyjdzie mój znajomy serwisant, naprawi i po sprawie. Rozbudowanie systemu o np. sterownik Wifi czy sterowanie SMS - żaden problem.

Problem jest jak kupisz na wyprzedaży w internecie jakiś kocioł kanadyjskiej firmy ZUBUDOOBUUU i zasadniczo: kup teraz sterownik, albo poszukaj serwisu do tego - no właśnie nic nie ma. Vailant, Buderus czy Junkers nie są wybierane myślę przez niemiecki (czyli solidny ;-) ) dzwięk nazwy :D ale dlatego że są powszechnie dostępne, nieprzesadnie drogie a zapewniają jakość i właściwe funkcjonowanie - i jakby co nie zostaniesz z ręką w nocniku, jak się np w styczniu zepsuje kocioł, jak mojej koleżance, która kupiła sobie jakieś combi firmy ACV, jakiś wynalazek niezwykły i potem w środku zimy szukała 14 dni części. Jak masz Cerapur Smarta albo Victrixa to są to kotły które wiszą w co drugim domu i właśnie dlatego są dobre. POWSZECHNE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długo myślałam i wybrałam jak na razie   kocioł 2 funkcyjny  Immergas - VICTRIX 26 2I, wiem że mam blisko bardzo serwis, choć patrze że ten sam serwisant ma też kotły Termet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kocioł 2-funkcyjny a nie jednofunkcyjny z zasobnikiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mi do radzili że będzie lepszy dwufunkcyjny

 

Potrzebuje pieca gazowego aby także ogrzewał wodę do kąpieli. Jestem kobietą która mało się zna na tym, mąż cal czas w pracy więc ktoś musi myśleć o remoncie, dlatego też zapisałam się do forum aby mi doradzili ci którzy się znają na tym.Rodzina jak na razie 2+1.

Jedynie co się zmienia to grzejniki gdyż poszłam do budynku i zmierzyłam ile jest od parapetu byłam przekonana jak tam mieszkałam jako dziecko że jest mało miejsca ale grzejniki 500-600mm zmieszczą się

 

wysokość mieszkać 2,45
których powierzchnia jest
1. pokój 11.5 - pod parapetem 630mm
2. pokój 20 - pod parapetem 620
3. kuchnia 16,5 - pod parapetem 830

4. łazienka 5 - bez okien i nie wiem jaki grzejnik

5. przedpokój 13,8 - ale tu mam grzejnik już wcześniej zakupiony

6. ganek 4,7 -i tu też jest grzejnik kupiony

 

myślałam nad grzejnikami firmy Purmo Ventil Compact CV22-33

 

1. pokój 11.5 - wymiary grzejnika CV22 50/1400 lub CV33 50/1000

2. pokój 20 - CV33 50/2000 czy CV33 50/1600

3. kuchnia 16,5 - CV33 60/1100

4. łazienka 5 - bez okien i nie wiem jaki grzejnik nie wiem jak dobrać, jaka musi mieć moc

 

czy dobrze są grzejniki dobrane

grzejniki chce sama zakupić bo mam sklep gdzie kupić myślałam o http://purmo.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo dobry wybór tych grzejników, w łazience to można dać dużą np 1,8m wysokości drabinkę, jeżeli oczywiście przyłącza będą pasować,

W kuchni można dać mniejszy grzejnik CV22 600 /1100 wystarczy.

Grzejniki mogą być Purmo lub Kermi a kupić można na All... lub  http://www.fuego.pl/grzejniki-stalowe.html tam czasem są dobre ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała  rozprowadzenie już musi zrobić fachowiec bo starej instalacji nie ma. Kocioł gazowy myślę dać w łazience bądź w garażu tu się jeszcze nad tym zastanawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma nic do zastanawiania - garaż odpada gdyż : "Rozporządzenie Ministra Infrastruktury "W sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie" Dz.U. nr 75 2002 r. z późniejszymi zmianami, zabrania umieszczania w garażu urządzeń gazowych. W związku z tym w garażu nie wolno umieszczać kotłów, niezależnie od tego czy jest to wersja z otwartą, czy zamkniętą komorą spalania. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad dwoma kotłami jeden to kocioł dwufunkcyjny Immergas - VICTRIX 26 2I a drugi VICTRIX 24 TT 1 E który był by lepszy

 

i kolejne pytanie jaki zestaw powietrzno-spalinowy do kotłów zielony czy srebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka sprawa jest z kolektorami słonecznymi po ilu latach to się to zwraca i czy się opłaca

 

bo jeszcze myślę aby wodę  podgrzewać przy kolektory ale nie wiem czy jest to opłacalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kolektorów słonecznych potrzebny jest zasobnik - tak z 200l a ty nie masz mieć zasobnika , tylko kocioł dwufunkcyjny ,

czas zwrotu takiej inwestycji to 7-10 lat : 2 - 3 panele + zasobnik + instalacja to poziom ok 10 tys zł lub więcej,  czy się opłaca  -

to musisz sama określić, moim zdaniem bez dofinansowania nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immergas - VICTRIX 26 2I  a do tego kotła zasobnika na wodę już nie kupuje aby mieć ciepła wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec w tym przypadku zastanawiałabym się nad jednofukcyjnym bo przeczytałam aby mieć zasobnik wody tylko teraz jaki?

 

"Najmniej miejsca zajmują kotły dwufunkcyjne bez zasobnika, które podgrzewają wodę użytkową w podgrzewaczu przepływowym. Taki kocioł nie zawsze jednak umożliwi komfortowe korzystanie z ciepłej wody. Ponieważ nie ma żadnego jej zapasu, jej temperatura i strumień nie są stabilne – zależą od ciśnienia wody w instalacji i wielkości strumienia przepływającego przez podgrzewacz. Jest to szczególnie dokuczliwe, gdy korzystamy z prysznica, a w tym samym czasie ktoś odkręci drugi kran, bo wtedy z reguły zaczyna lecieć na nas zimna woda. Poza tym do uruchomienia podgrzewacza przepływowego potrzebny jest pewien minimalny strumień wody. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bądź się jeszcze zastanowię nad  kotłem  wiszącym jednofunkcyjny VICTRIX X 24 2 I v.2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.