Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tani Opał - Ekogroszek Ze Zgorzelca


bit512

Rekomendowane odpowiedzi

Ten groszek to tragednia....

 

zainteresowanym moge przesłać zdjęcia, film jak to się pali...

 

a po co to piszę ?

 

Po to żebś nie popełnił tego samego błędu co ja i nie kupował pieknie opakowanego "nie wiadomo czego"... wygląda to jak chrupki jak się pali.. a pragnę powiedzieć że kupiłem nen najdroźszy ... Pro

 

-z pieklorza z piekar za 910 zł zbiornik starczał na 2 tygodnie przy dzisiejszej pogodzie ... popielnik do polowy pełny popiołu

- ten niby tani worek nadzień ... popiołu cały pojemnik po 1 dniu !!!! więc wyobraździe sobie moją minę jak to rano zobaczyłem przyzwyczajony do pustego popielnika ...

- jak nie chcesz wywalić 900 zł i się przy tym namęczyć co z tym teraz zrobić i mieć mase nerwów przy tym to się lepiej dobrze zastanów .....

 

Jeśli choć jedną osobę uratuję to zawsze coś...

 

Bo po to tylko piszę ten post żebyś się dobrze zastanowiłzaczym kupisz ten węgiel.... ja niestety opinie czytałem po kupnie...

 

TaniOpał

Tani Opał

 

Na pewno nie jest tani, na pewno będzie masa problemu z nim, na pewno będzie masa popiołu, kurzu, w kotłowni i nerwów....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy sezon grzewczy domek nie zamieszkały i nie ocieplony mam tego z 2 tony. Jakoś to się spali. Więcej u nich nie kupię. Jeszcze mam komentarz do wystawienia :) bo kupiłem na aukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam komentarz do wystawienia :) bo kupiłem na aukcji.

na aukcji to owszem, wstawisz, ale na stronie - zapomnij :)

tam tylko pozytywne opinie przechodzą weryfikację (w większości pisane pewnie przez pracowników - jak ktoś się wczyta, i ma chociaż trochę zmysłu językowego, to wyczuje stylistyczne podobieństwo tych komentarzy) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go mięszam z czeskim i trochę lepiej to wygląda 1 do 1 ... za namowa ...ale nadal jest nie dopalonych gród ... i popiół co 2 dni do wywalenia pelno ... w piecu pełn nalotu...takiego lekkiego...  Miału w tym "węglu" też nie brakuje ....

w porównaniu do tego co mialem wcześniej jak czyścilem popiół razem z zasypem 222 kg. miałem pół pojemnika...

Niestety uczę się znowu za własne pieniądze ... do tego przez te wszystkie opieracie w kotłowni się zrobilo czarno już ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umie też jest dużo popiołu wziąłem ten pro bardzo drogi. Umie też jest czarno w kotłowni. Nic musze to wypalić. Dużo osób kupiło to na portalu aukcyjnym i to mnie skusiło do zakupu komentarze pozytywne. Ludzie zamiast przetestować Eco kupiony u nich to obrazu pozytyw a później palą nim. I dlatego mają oni zbyt. Do mnie pisali maile o wystawienie komentarza. Pomyślałem jak będę palił to wystawie i tak zrobiłem. Mam nadzieje że ktoś przed zakupem przeczyta i się zastanowi. Będę ucieszy że chociaż tak komuś pomogłem. Nigdy więcej unich. Na forum powinno być na głównej stronie w dziale opał jakich firm unikać którzy sprzedają Eco. Dużo by to ułatwiło sprawę zakupu. Dla świeżych palaczy. Każdy się uczy na błędach ale najgorzej jak na swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Palę tym ekogroszkiem 4 zimę (zielonym). Największa ilość jaka mi poszła to 3800kg. na sezon. Piec chodzi na ogół od 1-szego października do (zależy) połowy kwietnia.

Przez 3 zimy zdarzały się kamienie, przewymiarowane kawały, miału raczej nie było. Groszek raczej mocno wilgotny. Błoto mi się nie trafiło. Mój piec to 25 kw z Pleszewa. Ogrzewam ok. 160 m. ocieplonego domu (suporeks + 12 cm. styropianu) +160 l. zasobnik na ciepłą wodę.

Kupuję go ze względu na wygodne opakowanie i cenę.

 

Mam wrażenie że poprostu nauczyłem się nim palić. Zawsze przed załadowaniem podajnika otwieram worki. Rozcinam je wzdłóż i nadcinam wszerz. Otwieram szeroko. Suszę, mimo to, że od wakacji leży w kotłowni. W workach dobrze nie wysycha przez folię, a jak rozetnę worki to ładnie przesycha od załadunku do załadunku.

Nie wsypuję na pałę worków do zasobnika, tylko szufelką przesypuję do wiadra obserwując, czy nie ma większych kawałów. Pierwszej zimy zrywały mi zawleczkę. Odkąd stosuję taki zabieg - problemu nie mam. Wychwycone gruzy spalam latem na rusztach awaryjnych jak mam taką potrzebę.

Spala się nie najgorzej (kwestia ustawień zajęła mi dość dużo czasu, ale wreszcie się udało). Obsługa pieca to przeważnie sobota. Czyszczę piec, wywalam popiół i zasypuję podajnik. W ciągu tygodnia tylko zaglądam i kontroluję palenisko. Nic poza tym. Jest sporo sadzy. Osadza się na piecu, ale nie wiem czy jest to wina groszku, czy przewymiarowania pieca, a ewidentnie jest za duży.

W tym roku w wakacje kupiłem 4 t. za 570zł. za tonę. Niestety jest najgorszy jaki do tej pory kupiłem. Sporo miału w workach. Spala się, ale ...napisałem do sprzedawcy że nie jest to towar za jaki zapłaciłem. Kazano zrobić zdjęcia i przesłać do weryfikacji. Tak też zrobiłem. Na drugi dzień dostaję maila, że zgadzają się na 50 zł. zwrotu od każdej tony, a jak się nie zgadzam to mam im odesłać towar na swój koszt do weryfikacji. Delikatnie zasugerowałem, że 50 zł. to za mało i że nie chciałbym zrywać z nimi współpracy przez takie wydarzenie. Na drugi dzień dostałem maila że po ponownym przeanalizowaniu mojej reklamacji przyznają mi 100 zł. od każdej tony. Przystałem na to rozwiązanie. Aktualnie czekam na zwrot kasy. W piątek miała zostać wysłana. Zobaczymy czy dojdzie.  Jeśli zwrócą mi te 400 zł. to będę miał opał na całą zimę za 1880zł.. Gdzie znajdę taniej?

Chyba pogodziłem się z niedogodnościami palenia tym groszkiem kosztem ceny. Ani go nie polecam, ani odstraszam. Opisuję jak ja to robię. Opanowałem go i w/g mnie godzina obsługi przy tygodniowym paleniu nie wypada najgorzej. Pierwszej zimy kupiłem groszek luzem, na składzie i nawet nie chce mi się pisać co przeżyłem. Piec nie do ustawienia. Gasł, ech. Dramat.

Teraz tylko będę się zastanawiał co zrobić na następną zimę ......kupować czy nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, jeżeli go opanowałeś, kaloryczność wystarcza, to przy dobrej wg mnie cenie (nawet licząc cenę standardową 570 zł) chyba bym na Twoim miejscu się nie zastanawiał, tylko powtórzył zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na moje konto wpłynął zwrot pieniędzy. Po 100 zł. od każdej tony. Także, jakieś tam odszkodowanie, czy zwrot kasy jeśli klient niezadowolony jest możliwe.

 

 

Wiesz co, jeżeli go opanowałeś, kaloryczność wystarcza, to przy dobrej wg mnie cenie (nawet licząc cenę standardową 570 zł) chyba bym na Twoim miejscu się nie zastanawiał, tylko powtórzył zamówienie.

Pewnie tak będzie, ponieważ zdobycie ekogroszku zapakowanego w takie same, lub podobne worki w moim rejonie jest niemożliwe. Wszystko na składach luzem lub pakują w zwykłe worki.

Nie łudzę się...groch ze składu, bedzie również do przesuszenia i przejrzenia czy sort jest odpowiedni, a nie mam na to miejsca w kotłowni (na wysypywanie na podłogę).

Jeśli na przyszły sezon zdecyduję się na zakup, to zaznaczę chyba z góry, że jeśli będzie coś nie tak z towarem, to będę się domagał odszkodowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam w Nowym 2015 Roku!

 

Kupiłem w tym sezonie ekogroszek w firmie TANI OPAŁ pt: "Ekogroszek wysokoenergetyczny" po 759 zł/t + 30 zł transport. Jego parametry:

Wartość opałowa 22-24 MJ/kg

Ciepło spalania 25-30 MJ/kg

Granulacja 5-25 mm

Wilgotność 7-18 %

Popiół 7-10 %

Siarka całkowita 0,5-1,0 %

Chcialem go wypróbować, więc kupiłem tylko 1 tonę i całe szczęście, że tylko tyle. Powiem krótko - jedna wielka porażka. Marny węgiel za wcale nie małe pieniądze. Kaloryczność fatalna z pewnością nie taka jak podaje sprzedawca. Popiołu ogromne ilości jak przy spalaniu miału o wartości opałowej 17 MJ/kg, a za miał płaciłem 500 zł/t. Odradzam zakup tego "ekogroszku" wszystkim zastanawiającym się. Nie warto. Pozdrawiam.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Coś mi tutaj pachnie  nieuczciwością ze strony tego forumowicza:

 Tigre76

Jeśli się mylę to proszę aby potwierdził wyżej przekazane informacje w tym min. zwrot uznanej reklamacji np. poprzez kopię  wyciągu z konta, bo pisać że otrzymał odpowiedz o uznaniu reklamacji i propozycji zwrotu 50zł za tonę a po kilku dniach już 100zł za tonę to wręcz śmierdzi no a może nawet CUCHNIE czym??????

Proszę o dowody namacalne aby inni także temu zaufali!!!!!!! 

PS> po przejrzeniu profilu Tigre76   -  wyczyszczone wszystkie posty - O CZYM TO ŚWIADCZY  - myślę że inni się już domyślają a jak nie potwierdzi przekazanych inf. to będą wręcz pewni kto to jest i jaką rolę tutaj pełni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Kolego hektoras.

 

Coś Ci śmierdzi, coś Ci cuchnie - polecam dokładny prysznic...być może za daleko od siebie szukasz....

Nie potrafisz normalnie, bez inwektyw napisać, że żądasz dowodów?

Przedstawię Ci korespondencję mailową, bo chęć niuchania po moich wyciągach z konta uważam za bezczelność.

Zastanów się, zanim kolejny raz nazwiesz mnie oszustem.

Profilu nie mam wyczyszczonego, tylko moja aktywność na forum jest praktycznie zerowa.

Pozdrawiam.

1.pdf

2.pdf

3.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.