Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzanie Sie Instalacji Co


justyna1227

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dwa tygodnie temu "hydraulik" założył mi w domu centralne ogrzewanie. Instalacja samoczynnie się zapowietrza. Odpowietrzam układ codziennie po kilka razy i tak już od 1.5 tygodnia. Automatyczne odpowietrzniki nic nie pomagają. Instalacja jest otwarta, ze zbiornikiem przelewowym. Kocioł na paliwo stałe "Opal" 6-8kw. Powierzchnia domku 40m2. 3 grzejniki. Pompa chodzi jak traktor- jak ją odpowietrze, to zapowietrzają się grzejniki za pompą i tak w kółko. Przypuszczam iż problemem może być zbiornik przelewowy umieszczony za nisko- gdyz jest umieszczony 30cm nad najwyższym punktem instalacji ( a z tego co wiem gdy naczynie podlaczone jest za pompą to musi byc umieszczone 0.7 x wysokosc podnoszenia wody- w moim przypadku to 0.7 x 3.8= 2.80m). Slyszalem rowniez iz rozwiazaniem w moim przypadku są dwie opcje: albo podniesienie zbiornika na wysokosc 2.8m od najwyzszego punktu, albo podlaczenie zbiornika przed pompą).

Prosze o pomoc gdyz mam juz dosc odpowietrzania tej instalacjia zima za pasem.

Załączam zdjęcia kotłowni.

post-60132-0-19419700-1414770228_thumb.jpg

post-60132-0-34634800-1414770260_thumb.jpg

post-60132-0-13340100-1414770294_thumb.jpg

post-60132-0-29309300-1414770324_thumb.jpg

post-60132-0-63669500-1414770339_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  przyłącze się do tematu.  Mam podobny problem,  nowa instalacja co + cwu i również cały czas problem z powietrzem.  Osoba która zakładała instalacje twierdzi ze to normalne dla nowych instalacji oraz żeby co jakiś czas dopuszczać wody i odpowietrzac kaloryfery. Ale ile można... 2 tygodnie biegania i nie widać żadnych zmian, ciągle bulgotanie w grzejnikach i praca pompki jakby na pusto.  Dopuszczenie wody skutkuje podczas pracy jej wyzucaniem ze zbiornika wyrownawczego (tego u gory)  ta biała rurka na zdjęciu a powietrze dalej jest.   Załączam zdjęcie instalacji przy piecu.  Wszystko mieści się w domu parterowym (wszystko na jednym poziomie).  W dalszej części rurki zasilające kaloryfery schodzą w dół i biegną kilka centymetrów nad podłogą.  Bede wdzięczny za wszystkie pomysły rozwiązania problemu. 

post-60157-0-80019600-1414863981_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dwa tygodnie temu "hydraulik" założył mi w domu centralne ogrzewanie. Instalacja samoczynnie się zapowietrza. Odpowietrzam układ codziennie po kilka razy i tak już od 1.5 tygodnia. Automatyczne odpowietrzniki nic nie pomagają. Instalacja jest otwarta, ze zbiornikiem przelewowym. Kocioł na paliwo stałe "Opal" 6-8kw. Powierzchnia domku 40m2. 3 grzejniki. Pompa chodzi jak traktor- jak ją odpowietrze, to zapowietrzają się grzejniki za pompą i tak w kółko. Przypuszczam iż problemem może być zbiornik przelewowy umieszczony za nisko- gdyz jest umieszczony 30cm nad najwyższym punktem instalacji ( a z tego co wiem gdy naczynie podlaczone jest za pompą to musi byc umieszczone 0.7 x wysokosc podnoszenia wody- w moim przypadku to 0.7 x 3.8= 2.80m). Slyszalem rowniez iz rozwiazaniem w moim przypadku są dwie opcje: albo podniesienie zbiornika na wysokosc 2.8m od najwyzszego punktu, albo podlaczenie zbiornika przed pompą).

Prosze o pomoc gdyz mam juz dosc odpowietrzania tej instalacjia zima za pasem.

Załączam zdjęcia kotłowni.

Witam.

Piękną bombę Ci hydraulik zmontował. Ręce opadają!

Poczytaj sobie o prawidłowym wpieciu NP i to powinno sprawę wyjaśnić!

A te PEX-y przy kotle, to chyba jakiś żart!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.