Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Przepływem Podłogówka


popus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po namowie z forum przerobiłem mieszalnik podłogowy na 3D . Teraz mianowicie mam problem z przepływem nie ma szans ustawienia danych sekcji ponieważ da się tylko wyregulować do 1,0 L maxs albo żyją swoim życiem proszę o pomoc,moc pompy 20-40 , do ogrzania 125 mb 2 ,liczba sekcji 7 pełne sterowanie.Gdzie popełniłem błąd.

post-42281-0-13005500-1414263916_thumb.jpg

post-42281-0-74706600-1414263929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj:

Jak długość pętli podłogi ?

Jakie średnice rury zasilającej w instalacji podłogi?

Jaki zawór 3-D ?

Na którym biegu pompa od podłogi?

Czy masz zawór stabilizujący ciśnienie ( nadmiarowo - upustowy) w instalacji podłogówki lub pompę nastawioną na Autoadapt -

przy siłownikach to niezbędne gdyż przy zamykaniu sekcji rośnie ciśnienie w instalacji i nie ma stabilności przepływu.

Jak wywalisz te siłowniki to może będzie dobrze, a przepływ rzędu 1l/min to trochę mało, ale powinno wystarczyć.

Jak patrzyłem w tematach to tą zmianę w zasilaniu podłogi robiłeś przez ponad rok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury miedziane Ok, pętle trochę przydługie ale zawór do D..y, ma małą przepustowość.

Poniżej cytat z katalogu producenta :

 

"Serie VTA320/VTA520 to najlepszy wybór w przypadku instalacji do ciepłej wody użytkowej wymagających zabezpieczenia przed oparzeniami*

na linii tam, gdzie na bateriach zainstalowano dodatkowe urządzenia do regulacji temperatury. Tę serię zaworów można także stosować

w instalacjach do ciepłej wody użytkowej wyposażonych w układ cyrkulacji ciepłej wody.
Serie VTA320/VTA520 mogą być wykorzystywane w zastosowaniach związanych z ogrzewaniem podłogowym
pod warunkiem zwrócenia szczególnej uwagi na wymagania związane z zakresem temperatur i przepływem."
 
I co ty na to ? - nie dość że  kupiłeś niewłaściwy zawór to jeszcze masz długie pętle i chcesz koniecznie siłowniki.
 
Oto recepta: zawór VTA 572 i pompa Alpha2 25/60  koniecznie z Autoadaptem na pewno rozwiążą twoje problemy
innym rozwiązaniem jest w/w zawór, pompa zwykła 25/60 i zawór upustowy regulacji ciśnienia lub bez siłowników i bez zaworu upustowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ten zawór VTA 572 i pompa Alpha 2 zadziała na pewno ??

Tego ci nikt nie zagwarantuje, nawet nie wiemy jaka jest długość pętli, najpierw kup pompę, gdyż ta którą masz jest za słaba do tak długich pętli,

jak przy wszystkich otwartych  siłownikach będziesz miał ok 2l/min przepływu to OK, jak nie, to szukaj zaworu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz siłowniki to raczej na "auto" - zobaczysz jak ci pracuje, tego nie da się jednoznacznie określić 

Ja ustawiam wg charakterystyk ciśnienia stałego - to ten klin, podzielony na 3 części,  na prawo od "Auto" - ustaw na środkową część klina

i zobaczysz jak pracuje podłoga , gdy się pozamykają niektóre siłowniki i jakie są przepływy - jak są za małe to daj wyższy bieg.

Zawsze możesz porównać z pracą w trybie AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.