Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prośba O Pomoc W Ustawieniu Defro Duo 20 Kw


kcys24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Jestem nowy a zarazem zielony szukałem takiego tematu ale nie znalazłem (jak już jest przepraszam bardzo i proszę o przekierowanie) wraz z żonka zakupiliśmy piec DEFRO DUO 20 kW sterownik TECH K1P i mam problem z jego prawidłowym ustawieniem. Dom nowo wybudowany 16 cm styropianu i 25 cm wełny na poddaszu, powierzchnia użytkowa ok. 130 m2  ( 5 grzejników, 2 drabinki w łazienkach, podłogówka ok. 75m2 plus bojler na wodę 150 litów). Trzy osobne pompy na wodę, grzejniki i podłogę. Wszystkie próby kończyły się porażką :(  czyli wygaszeniem paleniska.

 

Ustawienia jakie mam to: 

Piec temperatura zadana 65 stopni

Woda ustawiłem na razie  40 stopni wykańczamy budynek wiec będzie podgrzewana sporadycznie  na razie

Pompy od podłogówki i grzejników załączają się przy 40 stopniach tak ustawił instalator

 

Za wszelką  pomoc lub podpowiedz  z góry Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety z ustawieniami nie pomoge, ale kto ci polecil taka moc kotla na tak maly dom i tak dobrze izolowany, tam 10 kW nie mial by co za bardzo robic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dobrzy ludzie doradzali (szkoda gadać)  ,  ale teraz to już nic nie zmieni po tych  trzech dniach walki z nim żałuje, że gazowego nie założyłem byłby święty spokój i chyba mniej nerwów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie...

Trochę odsiedzisz w kotłowni, trochę się pomęczysz i w końcu będziesz zadowolony :-)

Podaj jakieś ustawienia tego swojego sterownika. Czy to jest sterownik z pid, jak nie to jakie masz przerwy, podawania i moce nadmuchu.

Poza tym fajnie, jakbyś zrobił zdjęcie popiołu i je tu zamieścił - popiół powie bardzo wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziś pojada na budowę i pospisuje wszystkie ustawienia jakie odczytam. Jak jestem na budowie po jego wygaszeniu w popielniku jest nie przepalony eko groszek taki jak w podajniku :0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam kociolek defro komfort eko 12kW dla 121m2 powierzchni i "pyka" sobie spokojnie sciana 40cm bez ocieplenia, zdecydowanie za wielki masz kociol na dwa takie domy. Sterownik ktory posiadasz ma PID ja posiadam i uzytkuje kociol z PIDem dziala rewelacyjnie dopasuj wspolczynniki mocy kotla i wentylatora w menu instalatora bedzie super, tylko przy takim przewymiarowaniu kotla jak u ciebie to on bedzie czesto wchodzil w nadzor i sie "kisil" ech za duzy ten kociolek masz... podaje Ci linka do filmiku z moimi ustawieniami PID (tylko zaznaczam kociołek 12kW dla pow. 121m2) sterownik praktycznie taki sam, tylko Twoj "ubrany" w kolorowy wyświetlacz i historię pracy kotła (wykresy dobowe pracy kotła) jeśli chodzi o algorytm PID taki sam jak w Twoim sterowniku. Zasada PID to spalanie optymalne i ciągłe dopasowane do potrzeb odbioru ciepła, a u ciebie z tak duza moca i mala pow. urzytkowa to nie wiem jak bedzie, prawdopodobnie bedzie niedopalal w 100% ekogroszku i czesto wchodzil w nadzor... szkoda bo nie o to chodzi w PID. Pozostaje chyba tylko wylaczenie PID i praca dwustanowa :-(  moj kociol wchodzi w nadzor czasami zaraz po wyczyszczeniu gdy scianki i przewaly ma pozbawione popiolu, ale to jest tylko raz potem juz tylko praca ciagla i kociol czysty zero sadzy. Temperatura zadana 68stopni, powrot 55stopni (na filmiku temp. jest 65stopni ale zaraz po nakreceniu zmienilem na 68stopni, kociolek ma wtedy tak zwany wiekszy bufor ciepla i bez problemu utrzymuje zadana temperature powrotu 55stopni i utrzymuje zadana temperature z krzywej pogodowej na dom (grzejniki) nie wiem jak Twoja instalacja... ja posiadam zawor 4D z silownikiem sam dobiera, ustawia i reguluje temperature na dom (grzejniki) wynikajaca z ustawienia krzywej pogodowki.

 

link: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziś pojada na budowę i pospisuje wszystkie ustawienia jakie odczytam. Jak jestem na budowie po jego wygaszeniu w popielniku jest nie przepalony eko groszek taki jak w podajniku :0 

Bardzo dobry wybór, ja już zapomniałem że mam kotłownie w domu..naprawdę schodzę tam raz na tydzień :)

Ten sam piecyk tylko moc 25 kw.

 

Oczywiście korzystam z Pid.

Niestety ja nie mam podłogówki i moje ustawienia mogą działać inaczej jak u Ciebie, ale możesz spróbować.

Zadana temp pieca 55, zawor 4d na 4 (45C), zadana wody 46(różnica 6 C)

 

wspóczynnik wentylatora: -5

współczynnik mocy kotła: 12%

(ja u siebie 1 nakrętke w wiatraku wykreciłem a drugą wyregulowałem tak że nawet na 1% nadmuchu otwiera,odradzam całkowite otwrcie bo wiatr będzie psuć kopczyk)

 

Ustawienia tryb letni:

podawanie 5 sec

przerwa podawania 12 min

czas pracy wentylatora 14 sekund

czas przerwy wentylatora 23 min

siła nadmuchu 46 bieg

 

W dzień chodzi na trybie letnim, nockami działa w priorytet bojlera i cały czas pracuje w pid.

Nie ruszam nic w tych ustawieniach, kopczyk 3-5 cm. sam popiół. 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ja mam kociolek defro komfort eko 12kW dla 121m2 powierzchni i "pyka" sobie spokojnie sciana 40cm bez ocieplenia, zdecydowanie za wielki masz kociol na dwa takie domy. Sterownik ktory posiadasz ma PID ja posiadam i uzytkuje kociol z PIDem dziala rewelacyjnie dopasuj wspolczynniki mocy kotla i wentylatora w menu instalatora bedzie super, tylko przy takim przewymiarowaniu kotla jak u ciebie to on bedzie czesto wchodzil w nadzor i sie "kisil" ech za duzy ten kociolek masz... podaje Ci linka do filmiku z moimi ustawieniami PID (tylko zaznaczam kociołek 12kW dla pow. 121m2) sterownik praktycznie taki sam, tylko Twoj "ubrany" w kolorowy wyświetlacz i historię pracy kotła (wykresy dobowe pracy kotła) jeśli chodzi o algorytm PID taki sam jak w Twoim sterowniku. Zasada PID to spalanie optymalne i ciągłe dopasowane do potrzeb odbioru ciepła, a u ciebie z tak duza moca i mala pow. urzytkowa to nie wiem jak bedzie, prawdopodobnie bedzie niedopalal w 100% ekogroszku i czesto wchodzil w nadzor... szkoda bo nie o to chodzi w PID. Pozostaje chyba tylko wylaczenie PID i praca dwustanowa :-(  moj kociol wchodzi w nadzor czasami zaraz po wyczyszczeniu gdy scianki i przewaly ma pozbawione popiolu, ale to jest tylko raz potem juz tylko praca ciagla i kociol czysty zero sadzy. Temperatura zadana 68stopni, powrot 55stopni (na filmiku temp. jest 65stopni ale zaraz po nakreceniu zmienilem na 68stopni, kociolek ma wtedy tak zwany wiekszy bufor ciepla i bez problemu utrzymuje zadana temperature powrotu 55stopni i utrzymuje zadana temperature z krzywej pogodowej na dom (grzejniki) nie wiem jak Twoja instalacja... ja posiadam zawor 4D z silownikiem sam dobiera, ustawia i reguluje temperature na dom (grzejniki) wynikajaca z ustawienia krzywej pogodowki.

 

link: 

Tak samo jak ja czy inni, uważam że tylko latem piec będzie pracować w 90% w nadzorze, a zimą 90% z pid. Nie strasz chłopa :) zresztą sam musi temat ogarnąć..ja 2 tyg. sie męczyłem.. a teraz zapomniałem o piecu..tym bardziej że jestem w domu tylko w weekedny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje postaram się od poniedziałku powalczyć z ustawieniami , niestety dziś  z powodów rożnych nie dałem rady dotrzeć do budowę.

Szkoda, że nie znalazłem tego forum zanim kupiłem piec , ale trudno już go raczej nie oddam:) będę musiał z nim parę ładnych lat pożyć. 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz to będzie nawet udany związek- nie załamuj się tylko uzbrój w odrobinę cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak  

ustawienia jakie zastosowałem i nie zdały za bardzo egzaminu :)

 

Zadana temperatura pieca 60 stopni     doszło tylko do 50 stopni :(

Zadana temperatura wody to 45 stopni

 

Pompy od podłogówki i grzejników załączają się przy temperaturze 40 stopni

 

Współczynnik wentylatora 16

Współczynnik  mocy kotła 2

 

Tryb nadzoru:

czas podawania 1 sekunda

Przerwa podawania 10 min

Czas pracy wentylatora 10 sek.

Czas przerwy wentylatora 5 min

Siła nadmuchu bieg 60

Przesłona wentylatora uchylona na ok. 20 %

 

Wydaje mi się, że za duży nadmuch wentylatora i za mało eko groszku w palenisku przez to nie osiągnął zadanej temperatury.  ale mogę się mylić jutro podejmę następną próbę. Kiedyś chyba się w końcu uda. 

 

Chyba , że gdzieś robię błąd to mnie naprostujcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj tak:

Współczynnik wentylatora 0

Współczynnik  mocy kotła 10

 

Tryb nadzoru:

czas podawania 5 sekund

Przerwa podawania 10 min

Czas pracy wentylatora 10 sek.

Czas przerwy wentylatora 10 min

Siła nadmuchu bieg 45

Przesłona wentylatora otwarta na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem ustawiłem tak piecyk

 

współczynnik wentylatora na 5

współczynnik mocy kotła  na 1

 

Tryb nadzoru:

czas podawania 1 sekunda

Przerwa podawania 10 min

Czas pracy wentylatora 10 sek.

Czas przerwy wentylatora 5 min

Siła nadmuchu bieg 60

Przesłona wentylatora uchylona na ok. 20 %

 

Piec od godziny 19.00 do 11.00 następnego dnia chodził i nie zgasł wiec dla mnie to już jakiś sukces :)

Zadana temperaturę na piecu mam 60 stopni ale widzę, że nagrzewał się tylko do ok. 46 do 49 stopni.

Nie wiem czy mam się kręcić koło tych ustawień (trochę je korygować)  czy szukać jeszcze innych ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Drugi raz piszę tego samego posta  w tym temacie!

Mam dokładnie ten sam piec z tym samym sterownikiem.

Różnią się 5 KW.

Jedyny parametr jaki możesz dostrajać to moc i nawiew kotła.

Postaraj się też ustawić blaszkę na wiatraku tak jak opisałem.

obecnie spalam ok 60 kg na tydzień z baniakiem 250L 3os.

 

Ten sam piecyk tylko moc 25 kw.

 

Oczywiście korzystam z Pid.

Niestety ja nie mam podłogówki i moje ustawienia mogą działać inaczej jak u Ciebie, ale możesz spróbować.

Zadana temp pieca 55, zawor 4d na 4 (45C), zadana wody 46(różnica 6 C)

 

wspóczynnik wentylatora: -5 zmieniłem na -2

współczynnik mocy kotła: 12% zmieniłem na 2

(ja u siebie 1 nakrętke w wiatraku wykreciłem a drugą wyregulowałem tak że nawet na 1% nadmuchu otwiera,odradzam całkowite otwarcie bo wiatr będzie psuć kopczyk)

 

Ustawienia tryb letni:

podawanie 5 sec

przerwa podawania 12 min

czas pracy wentylatora 14 sekund

czas przerwy wentylatora 23 min

siła nadmuchu 46 bieg

 

W dzień chodzi na trybie letnim, nockami działa w priorytet bojlera i cały czas pracuje w pid.

Nie ruszam nic w tych ustawieniach, kopczyk 3-5 cm. sam popiół. 

Pozdrawiam

 

Dodam jeszcze że piec ma pracować cały czas w trybie pid, więc nic nie zmienisz po za mocą kotła lub nawiewu. Piec czysty, nic sie nie przykleja, kopczyk to sam popiół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.