Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hydrofor _Czujnik Poziomu Cieczy Zamiast Wyłącznika Ciśnieniowego.


Paweł26

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Chcę zastąpić czujnik ciśnieniowy hydrofora sterujący praca pompy 3 fazowej głębinowej innym sterownikiem.
Obecnie zawór zwrotny pompy wyrobił się,woda spada powrotem.
Na obecna chwilę wymiana klapy zwrotnej pompy nie wchodzi w rachubę,średnio kalkuluje mi się wyciąganie 90m rur wraz z pompa.

Zastanawiałem się nad czujnikiem poziomu cieczy wraz z zamontowanymi dwoma sondami (min/max).oraz zaworu bezpieczeństwa np 4 bar opuszczającym nadmiar powietrza.

http://www.elektron.zgora.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=21&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=3

http://www.elektron.zgora.com.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=2&flypage=flypage.tpl&product_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=3

 

 

Czy takie rozwiązanie się sprawdzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Moim zdaniem czujnika ciśnieniowego innym urządzeniem nie powinno się zastępować.On został do tego celu stworzony.

Zawór zwrotny zamontuj drugi przed hydroforem i przed wyjściem wody na instalację-powinno sprawę załatwić.Oczywiście zgodnie z kierunkiem przepływu.Zawór bezpieczeństwa może być (6 barów)-on nie służy do upuszczania nadmiaru powietrza-lecz zabezpiecza instalację przed nadmiernym ciśnieniem-na wypadek gdyby wyłącznik ciśnieniowy (czujnik) nie zadziałał a pompa "dawała " na full.Jeśli chodzi o powietrze to w hydroforach najczęściej trzeba uzupełniać je-gdyż pod wpływem ciśnienia woda go "wchłania". Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.Proponowałbym wymienić ten zawór przed hydroforem.Być może ,że on też nie trzyma-a ciśnienie z hydroforu dodatkowo wypycha wodę do studni.Nie jest to wielki koszt. Warto jeszcze spróbować.Gdy to nie pomoże-to pozostanie Ci wyciąganie pompy.Jakie rury masz w studni- z jakiego materiału?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam się dlaczego taka duża średnica tej rury?.Chyba,że studnia zasila sporą ilość mieszkań.Ciężar wiszącej wody robi wrażenie-grawitaccji nie da się oszukać.Jeśli teraz wyciągniesz te rurki -to proponuję za pompą zamontować drugi zawór zwrotny.Będzie po stronie tłocznej pompy.W pompie też należy wymienić.Myślę,że dwa wytrzymają dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brałeś pod uwagę możliwość przerdzewienia rur tłocznych w studni? Woda może uciekać niewielką dziurką i zasysać powietrze ze studni. Ile lat już to pracuje i co ta pompa obsługuje? To jakaś hydrofornia? Nie zauważyłeś spadku wydajności pompy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj nieszczelności. Sprawdź wszystkie złącza. Nawet niewielka nieszczelność będzie powodować opadanie wody. Oczywiście po wykluczeniu nieszczelności zaworu zwrotnego i na odcinku pomiędzy pompą a zaworem zwrotnym. najczęściej na połączeniach gwintowanych, lub uszkodzenie rury (niewielki otwór , szczelina).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Chcę zastąpić czujnik ciśnieniowy hydrofora sterujący praca pompy 3 fazowej głębinowej innym sterownikiem.

Obecnie zawór zwrotny pompy wyrobił się,woda spada powrotem.

Na obecna chwilę wymiana klapy zwrotnej pompy nie wchodzi w rachubę,średnio kalkuluje mi się wyciąganie 90m rur wraz z pompa.

 

Zastanawiałem się nad czujnikiem poziomu cieczy wraz z zamontowanymi dwoma sondami (min/max).oraz zaworu bezpieczeństwa np 4 bar opuszczającym nadmiar powietrza.

 

http://www.elektron.zgora.com.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=21&category_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=3

 

http://www.elektron.zgora.com.pl/index.php?page=shop.product_details&category_id=2&flypage=flypage.tpl&product_id=63&option=com_virtuemart&Itemid=3

 

 

Czy takie rozwiązanie się sprawdzi ?

Jak co to mozesz sprawdzic te dzialanie z sadami ale i tak cza miec czujni cisnienia by pompa sie wylaczyla jak da zadane cisnienie i zaw.zwrotny przy pompie obowiazkowo sprawdzic i jak co to nowy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.