Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Do Cwu


gilal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam sterownik który steruję osobno zawór 3D i pompą CWU. Nie mam pewności czy ta pompa CWU jest dobrze dobrana. Bardzo szybko przechodzi przez bojler ciepła woda, co powoduje szybki spadek ciepła na kotle. Od pieca do bojlera jest tak gdzieś 1.5 m.

Prosiłbym o pomoc. Zaraz wklejam zdj. pompy i przejścia wody z pieca do bojlera.

Dziękuję za jakieś podpowiedzi.

post-53390-0-34257200-1414085131_thumb.jpg

post-53390-0-17285000-1414085146_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest dobra, jest też na 1 biegu, czyli nie powinna "szkodzić" na temp kotła.

Po prostu bojler ma takie a nie inne zapotrzebowanie na ciepło i kocioł musi te dostarczyć.

Po prostu pal mocniej w kotle , woda się grzeje ok 1 -1,5 h później pompa powinna być wyłączona.

Daj jeszcze schemat instalacji i więcej danych o kotle i bojlerze np moc kotła, pojemność zasobnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo szybko przechodzi przez bojler ciepła woda, co powoduje szybki spadek ciepła na kotle.

 

Na tym polega wymiana ciepła kocioł-bojler. Jeśli cię to denerwuje, to możesz (jeśli sterownik pozwala) ustawić podbicie temp kotła na czas ładowania zasobnika CWU, włączyć priorytet CWU (szybciej bojler się nagrzeje, ponieważ pompa CO zostanie wyłączona) lub zmniejszyć histerezę CWU, czyli wartość spadku temp CWU poniżej żądanej kiedy załączana jest pompa CWU (np. żądana CWU 50, a histereza CWU 5, to pompa załączy się przy temp 50-5=45).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa jest dobra, jest też na 1 biegu, czyli nie powinna "szkodzić" na temp kotła.

Po prostu bojler ma takie a nie inne zapotrzebowanie na ciepło i kocioł musi te dostarczyć.

Po prostu pal mocniej w kotle , woda się grzeje ok 1 -1,5 h później pompa powinna być wyłączona.

Daj jeszcze schemat instalacji i więcej danych o kotle i bojlerze np moc kotła, pojemność zasobnika

Tak po prostu chciałem się upewnić :)

Piec jest 19kw, grzeje dom 115 m2 same grzejniki + bojler 140l. Trochę denerwuje mnie jak szybko spada temp. na kotle jak podgrzewa bojler. Bardzo szybko przepływa ciepła woda przez bojler od zaczęcia podgrzewania ( przykładałem rękę do rury ). I dlatego takie moje pytanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym polega wymiana ciepła kocioł-bojler. Jeśli cię to denerwuje, to możesz (jeśli sterownik pozwala) ustawić podbicie temp kotła na czas ładowania zasobnika CWU, włączyć priorytet CWU (szybciej bojler się nagrzeje, ponieważ pompa CO zostanie wyłączona) lub zmniejszyć histerezę CWU, czyli wartość spadku temp CWU poniżej żądanej kiedy załączana jest pompa CWU (np. żądana CWU 50, a histereza CWU 5, to pompa załączy się przy temp 50-5=45).

Histerezę CWU mam  ustawioną na 3. Już próbowałem z priorytetem ale różnicy dużej nie było. Podbicia chyba nie mam w tym sterowniku (nie jestem pewien, mam iryd-a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie masz niską temperaturę powrotu (brak 3D/4D lub pompy kotłowej),albo są źle ustawione. Wówczas przy starcie pompy CWU dochodzi do szybkiej wymiany wody w kotle, a że ta na dole jest chłodna, to też odbija się to spadkiem temp na górnym czujniku kotła.

 

Taka szybko teoria...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak może być :( 3D mam z siłownikiem, grzeje grzejniki. Pompy kotłowej nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.