Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrzanie Grzejników


bolexx1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam odwieczny problem z zapowietrzaniem się grzejników na ostatniej kondygnacji mojego budynku. Ogólnie o instalacji: układ otwarty z naczyniem wzbiorczym, rury stalowe 3/4 i 1/2, grzejniki aluminiowe z termostatmi, kocioł ekogroszek, pompa na powrocie. Nie rysowałem całego budynku, ale schemat ostatniej kondygnacji wygląda tak:
d1_747_ua29q.jpg

Ponad grzejniki wychodzą 3 piony na strych nieużytkowy z czego na jednym jest naczynie w zbiorcze, a nad pionami 1 i 2 rury przelewowe.

Wszystkie trzy grzejniki na tej kondygnacji co jakiś czas zapowietrzają się. Czy może być to spowodowane tym że pompa pracuje na powrocie i zasysane jest powietrze z pionów na zasilanie? Czy może jest inna przyczyna? No i jak według was pozbyć się problemu?

 

post-41746-0-04047600-1414009979_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy połączyć wszystkie piony razem - najlepiej na strychu, poniżej naczynia wzbiorczego.

Innym rozwiązaniem jest zatkanie tych rur przelewowych na strychu lub ich całkowite zlikwidowanie i wstawienie zaraz nad grzejnikiem odpowietrzników ręcznych.

Przy automatycznych pompa może zasysać powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.