Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Wypala Sie Na Ruszcie Tylko Od Strony Podajnika Dlaczego?


czardasz

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy czyszczona retorta? Otwory napowietrzające zatkane spiekami i popiołem, brak powietrza = brak spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nalezaloby tez odkrecic wyczystke pod palnikiem i sprawdzic czy nie jest zawalone popiolem. Jezeli zar schodzi czasem do retorty to po przeciwnej stronie od podajnika tworzy sie twardy spiek, ktory trzeba po prostu skuc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tez tak że ekogroszek sie wydobywa bez problemu po tej jednej stronie gdzie sie nie pali ,czy wtedy  tez na dole moze byc spieczony ? nie wyrzuciłoby go?

Gdyby kolega zechciał odpowiedzieć energotopowi, byłoby łatwiej. A to dlatego, że bruceropodobne są znane z tej "niedogodności".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o palnik - to co jest w piecu. Jest okrągły czy prostokątny z zaokrąglonymi rogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy - sprawdź droznosc otworów nadmuchowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez. I tak jak pisalem sprawdz czy na wyjsciu wegla z retorty( w miejscu gdzie jest zar) nie odlozyl sie spiek zmniejszajacy swiatlo wyjscia opalu z retorty. Po przeciwnej stronie niz zbiornik opalu. Jak na zalaczonym obrazku.

post-55163-0-28066100-1413496201_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wyczysciłem ten palnik nie było spieków tylko troche miału piaskowego...przez chwile paliło dobrze potem niestety znowu tylko jedna czesc sie palila zwiekszyłem nadmuch było w miare ale jak zaczeło buchac dymem z podajnika to nie dało rady wytrzymac juz nie wiem co mam robic,moze nastawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buchanie dymem może świadczyć o niedrożności, albo zmniejszonej drożności komina.

Po prostu zobacz do wyczystki i włóż lusterko i zobacz, czy widać niebo :-)

Poza tym może być kocioł zapchany sadzą i stąd niedrożność - wyczyść po prostu wszystko co się da, żeby był ciąg, to i dym z podajnika nie będzie wyłaził. Samo spalanie też się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz nie wiem co mam robic

 

Dostałeś na pewno z kotłem wszystkie DTR (kotła, sterownika i układu nawęglania). Odszukaj DTR palnika i sprawdź jak prawidłowo zamontować palnik w kotle i jak go uszczelnić. Jest możliwość, że twój palnik (korona palnika) wymaga uszczelnienia silikonem 1200 sC, aby powietrze nie uciekało bokami. Jeśli do tego żmijka nie posiada przeciwzwoju, to węgiel wypychany jest nierówno i efekt jak opisujesz.

 

Być może kocioł jest "automatyczny", ale na pewno nie bezobsługowy. Im prędzej go "rozpracujesz", tym lepiej dla niego i twojej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czsmiem zamontowanej w dmuchawie takiej klapki, ktora odcina doplyw powietrza jak dmuchawa przestaje pracowac ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.