Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe Nie Chce Grzać


mateuszmsaker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zrobiłem w łazience ogrzewanie podłogowe które teraz nie chce mi grzać. Mianowicie zasilanie jest gorące a powrót zimny, tak jak by nie było siły żeby przepchac ciepłą wodę przez wąż w podłodze. Podłogówka jest wpięta w pion przed grzejnikiem łazienkowym, ponmieszczenie jest na drugim pietrze w domu (kotłownia w piwnicy) ogólnie cała instalacja jest dość duża (kilkanaście grzejnikow + ogrzewanie podłogowe na korytarzu na parterze). Piec węglowy, instalacja otwarta. podłogówkę przelałem już dośc dobrze, w sumie spuściłem z kilkadziesiąc litrów przez odpowietrznik. Pompa która jest w instalacji to LFP 25/40. Kilka osób doraedzało mi żeby wsadzić większą pompę (25/60) i powinno przepchać ale nie jestem co do tego taki pewien dlatego wole najpierw zasięgnąć waszej rady. A może podpiąć jakąś małą pompkę obiegową pod samą podłogówkę ? Jeżeli nie napisałem jakichś istotnych informacji proszę pytać. Poglądowo załączam szkic instalacji w samej łazience. Bardzo proszę o pomoc.

post-59802-0-08941100-1413225911_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda płynie tam gdzie jest jej łatwiej. Sprawdź czy przepcha jak zakręcisz zawory na grzejnikach. Jeżeli przepcha to znaczy że trzeba wyregulować instalacje czyli dławisz  grzejniki aby woda popłynęła również przez pętle podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dla podłogi było by zdrowiej gdybyś zasilił podłogę z powrotu grzejnika, to by częściowo ograniczyło jej temperaturę i dodatkowo może uleczyć problem małego przepływu.

Na swoim przykładzie powiem Ci, że zasilanie mam gorące, powrót ma może 30stC a podłoga grzeje dość fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mogę czegoś takiego zrobić ponieważ wszystko jest w ścianie i nie da rady już tego przerobić.  Generalnie jak pozakręcam wszystkie grzejniki jakie są to podłoga robi się delikanie ciepła ale po długim czasie i ogólnie to nie jest to co powinno być, trzeba b y było chyba cały dzień mocno grzać w piecu żeby był taki komfort jaki powinien być. 

zapomniałem dodać że na powrocie przy podłogówce jest zawór termostatyczny, oczywiście na razie odkręcony na maksa.

 

A co do dławienia grzejników, to przykręcać tylko zawory na zasilaniu czy tez na powocie  ?

 

Dodam że grzejnik na ścianie w łazience grzeje jak należy, jest gorący na całej powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście#2 masz podane co należy zrobić  - grzejniki przykręć na powrocie, co do czasu nagrzewania podłogówki to jest to  3-6 godzin zależnie od grubości i materiału wylewki.

Wymiana pompy na większą jest ostatecznością - a wtedy i tak musisz zrobić taką regulację na grzejnikach.

Dodatkowo jaka jest długość pętli rury w tej podłogówce i jak masz zamontowany zawór termostatyczny - nisko - wysoko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość pętli to ok 35 m. Czy chodzi ci o wysokośc od posadzki ? Jeżeli tak, to jest to ok 50 cm od poziomu posadzki. Przy najbliższej okazji poskręcam wszystkie zawory na powrotach i dam znać co wyszlo. Czy przy tej czynności należy zwrócić uwagę na jakieś rzeczy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanie, czy zamienic ten zawór termostatyczny na zawór RTL ? W tym momencie zawór termostatyczny jest w zamykanej skrzynce, w której z pewnością podczas grzania jest dużo większa temperatura niż w łazience. Czy nie jest tak, że wtedy głowica odcina powrót z powodu właśnie wysokiej temperatury panujacej w tej skrzynce ?

Nie wiem czy dobrze myśle, ale głowica termostatyczna reguluje przepływ wody w oparciu o temperature zewnetrzną w pomieszczeniu, a nie na podstawie temperatury samej wody jak RTL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze myślisz. na tym polega różnica pomiędzy rtl a termostatem.albo na próbę czy działa podłogówka wystarczy zdemontować głowice termostatyczną i wtedy nic nie będzie zamykać zaworu. no i oczywwiście to o czym pisałem wcześniej czyli regulacja  instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa ma się nastepująco. Po skręceniu powrotów na prawie wszystkich grzejnikach do połowy podłoga w łazience zaczęła grzać, wydaje mi się, jak należy.

Chciałbym natomiast wymienić ten zawór termostatyczny na zawór RTL coby nie przegrzać podłogi. I mam tu do Was prośbę o wskazanie jaki zawór powinienem kupić. Czy taki zawór jak w linku poniżej będzie odpwoiedni ?

 

http://allegro.pl/promocja-herz-zestaw-rtl-glowica-mini-zawor-prosty-i4694913887.html

 

Wielkie dzięki za pomoc, po raz kolejny to mnie uswiadcza w przekonaniu, że lepiej zapytać na forum w internecie niż pytać w fachowców, kiedy każdy jeden mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało możesz go brać na allegro bo już kilka razy kupowałem. w piątek montowałem taki sam i klientowi wcisnęli wcześniej w sklepie za 135 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.