Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Titanic + Pilot G


jojoro

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem Pilot G do mojego titanica i niestety nie wyświetla mi się temperatura CWU (nie mogę tez nią sterować). Gdzieś przeczytałem, że musze zaktualizować firmware w sterowniku titanic i będzie działać, ale nie wiem jak to zrobić. Pisałem do producenta - firmy PROND, ale się nie odzywają.

Bardzo fajną funkcją byłoby dla mnie też wyświetlanie na Pilocie G temperatury z czujnika pogody. czy da się to jakoś uaktywnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego o tej porze roku to jest taka gonitwa, że mail to im mogło wsiąknąć.....

 

Na sterowniku Titanic masz naklejkę z numerem telefonu do serwisu, zadzwoń do firmy Prond i powiedz o co chodzi.

Tak, muszą dokonać aktualizacji

 

Przy Irydzie po podłączeniu czujnika pogodowego na Pilot G widac temp. zewnętrzną, więc podobnie powinno być przy aktualizacji na titanicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwoń do firmy Prond i powiedz o co chodzi.

Tak, muszą dokonać aktualizacji

 

A tak z grubsza jak wygląda taka aktualizacja? Nie mogę jej dokonać na własną rękę? Bo wiadomo, że wysyłka sterownika w sezonie grzewczym nie wchodzi w grę.

Przy Irydzie po podłączeniu czujnika pogodowego na Pilot G widac temp. zewnętrzną, więc podobnie powinno być przy aktualizacji na titanicu

Byłoby super. A w którym miejscu widać temperaturę zewnętrzną? Bo w instrukcji ani na zdjęciach w internecie nie widze tego.

 

Mam nadzieje że firma PROND w końcu pójdzie z duchem czasu i zrobi moduły do internetu, jakieś aplikacje na telefon itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie urządzonko, co się logger nazywa, podłącza się to pod RJ-kę od gniazda dla pilota i z karty SD wgrywa soft

To tak w skrócie jak to wygląda. Trzeba to aktualizować w serwisie lub przez taki logger. Zadzwoń, może Ci wypożyczą, jak jesteś bardziej rozgarnięty, to zrobisz przy kontakcie przez fona, jak skopiesz kolejność- zwiesisz sterownik i i tak będziesz musiał wysłać.....

 

Co do nowości, jak będą,- to każdy zobaczy. Wtedy mozna pisać.

 

Co do pilota i temp. zewn.- pojawia się ikonka z symbolem domku i temp., nie mam chyba takiej foty, po prawej stronie wyświetlacza pod godziną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad zmianą titanica na inny sterownik. Naturalnym wyborem wydaje się być Iryd PID z czujnikiem spalin. Naturalnym, bo od producentów titanica, do którego zasady działania jestem przyzwyczajony.

Zastanawiam się jednak czy będę musiał zmieniać wszystkie czujniki, czy wystarczy przepiać kabelki z titanica do iryda + dołożyć te czujniki (np. spalin) których titanic nie obsługiwał? Widzę, że czujnik pogody i panel G pozostaną bez zmian, a czujnik temperatury CWU, CO, podajnika?

Drugim moim wyborem jest bruli/ecoal ze względu na moduł internetowy. Jednak w bruli nie ma tak fajnego panelu pokojowego jak pilotG (wiem, że mogę sobie zrobić coś podobnego z jakiegoś taniego tabletu, ale to dodatkowe koszty przy i tak drogim bruli). 

Kocioł mam niestety przewymiarowany bo kupowałem go przed ociepleniem budynku. W przyszłym roku planuję w cześci domu zrobić podłogówkę i cyrkulację CWU. Na większości grzejników mam głowice termostatyczne hr90.

Co polecasz ze swojego doświadczenia, bo zdaje mi sie że testowałeś już sporo :)

 

PS. skoro masz tego loggera do titanica to może pożyczysz do aktualizacji? ;p Oczywiście poniosę pewne koszty, to zrozumiałe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz odpowiem w taki sposób.

Nauczony wczesniej przez innych producentów sterowań odnośnie ich obietnic wolę nie wychodzić przed szereg.

Coś tam jest nowego planowane, głównie z myślą o rozbudowie iryda.

 

Prond zawsze sprzedaje kompletne sterowniki, nie wiem po co chcesz się bawić w przekładki czujników.

Kojarzę także, że była seria titanic, która miała bodajże cyfrowe czujniki cwu, w irydzie c.o., cwu sa typowe KTY, podobnie w Bruli....

Generalnie w zamiany czujników podstawowych bym się nie bawił.

 

Przekładać możesz Pilot G i czujnik pogodowy

 

Bruli nie ma panelu domowego, z założenia ma być sterowany przez internet, zatem ekran monitora czy telefonu z andkiem to Twój "panel domowy" W detalu Bruli kosztuje bodajże 1100zł

 

Masz jeszcze internetowy sterownik SPP, tj. sam SPP w detalu z nowymi wtykami 395zł a moduł internetowy BET jest przez producenta wyceniony na 215zł, jak chcesz go z czujnikami wewn/zewn./spalin, to BET z kpl czujników wycenia się na 275zł. Pierwszy rok abonamentu w cenie a później roczny abonament to bodajże 30zł. Sterownik ma fajny i skuteczny algorytm pracy. Do niego można także podłączyć firmowy panel pokojowy typu PPX, gdzie z poziomu ekranu jest dostęp do podstawowego menu, jest info na jak długo starczy węgla w koszu, pojawia się info dobę wczesniej, aby dosypać, widac spalanie za ostatnią dobę.... i jest funkcja termostatu pokojowego... tyle,że z modułem internetowym to się zaczyna dublować, ale kto bogatemu zabroni?

W SPP czujnik c.o., cwu, podajnika jest cyfrowy, przy bramce BET czujnik spalin PT-1000 i wewn/zewn typu KTY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą informację. Chyba zdecyduję się na tego iryda gdy będę modernizował instalację na następny sezon. A jeszcze jedno - czy iryd ma taki czujnik do ilości węgla w podajniku, albo konieczności wyczyszczenia szuflady na popiół?

 

A jeśli chodzi o czujniki to po prostu liczyłem, że nie będę musiał wyciągać starych, bo mam je ładnie upięte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dajesz sobie rok czasu, to sam zobaczysz co się zmieni.

 

Nie potrzeba dodatkowych czujników w koszu, ilość paliwa w różnych sterownikach przelicza się na podstawie czasu pracy podajnika.....

metody są dwie, albo zasypuje się kosz i naciska- pełen a przy końcówce- minimum i to daje "skalę" do następnych zasypów albo wpisuje się przesyp sekundowy lub minutowy i na tej podstawie elektronika wylicza ilości spalanego węgla czy tez opału, który pozostaje w koszu.

 

Na chwile obecną czegoś takiego w sterownikach prond nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pół roku, bo zazwyczaj tak w maju rozpoczynam remonty itp. :) A teraz będę chciał założyć sobie podłogówkę, przerobić trochę instalację w kotłowni, dorobić cyrkulację, mieszacze itp. 

A z tym pomiarem ilości opału to mnie zaskoczyłeś. Nie sądziłem, że to tylko takie szacowanie przez mikroprocesor. Istnieje tyle możliwości pomiaru od czujników nacisku, poprzez czujniki optyczne, tensometry, ultradźwiękowe (coś w stylu czujników parkowania), aż do czysto mechanicznych rozwiązań jak jakiś odważnik na sznurku, który pociągnie przełącznik w momencie naprężenia linki.

 

Już nie mogę sie doczekać tego nowego iryda z dodatkami. Mam nadzieję, że na forum będzie jakieś info, bo na stronie producenta to do dziś nie ma nawet wzmianki o Pilocie G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podłaczylem wczoraj do mojego sterownika titanic pilot g wszystko ładnie smiga temperatura pokojowa ustawiona na 22 a wskazuje 24 

temperatura obiegu 42 a w rzeczywistosci 45 a praca pompy 1 min co 3 min problem polega na tym ze nie podaje groszku co mozna zmienic zeby bylo ok  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.