Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miał Węglowy


bacek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich kolegów palaczy szukam wszędzie informacji na temat miału węglowego mam parę pytań a mało jest info o tym opale użytkuję piec(12 KW) piro turbo (elbląski kocioł z dmuchawą) nie dawno kupiłem sterownik recalart OptimaEco do tego zawór 4D (vexve) mieszkanie w starej kamienicy 70,40m2 ocieplone  :) oto moje pytania:

 

-jak palić miałem węglowym do tej pory paliłem węglem (miał jest tańszy)

 

-jak uzyskać 10% wilgotności opału

 

-czy palenie miałem jest dłuższe niż węglem chodzi o jeden zasyp

 

Proszę o odpowiedzi pozdrawiam Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczysz miał na noc, czyli nasypujesz kastrę czy taczke miału, polewasz wodą ale z umiarem, potem lepisz kulki, odpalasz na górze i się pali. Brudna robota i średnio opłacalna. Kocioł masz za duzy do tego mieszkania, 8 kW by wystarczył  z zapasem. Czy miał pali się dłużej? To zależy od miału i umiejętności osoby obsługującej kocioł. Nie wiem czy budowa tego kotła pozwala w nim spalać miał, to górne spalanie czy dolne? Może inaczej: czy nad pierwszą przegrodą jest dziura i dym leci górą czy nie ma dziury i od dołu się pali zaciagając płomienie na następne przegrody dołem? Jeśli ta druga opcja to miałem nie popalisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczysz miał na noc, czyli nasypujesz kastrę czy taczke miału, polewasz wodą ale z umiarem, potem lepisz kulki, odpalasz na górze i się pali. Brudna robota i średnio opłacalna. Kocioł masz za duzy do tego mieszkania, 8 kW by wystarczył  z zapasem. 

 

Kolego mlodzieniec w jakim celu lepić kulki? I odnośnie mocy to także wydaje mi się, że ma dobrze dobraną jeśli chce palić komfortowo miałem to musi mieć większą moc. 

 

Kolego bacek

Namocz miał dzień wcześniej i normalnie sypiesz na pusty kocioł łopatą nie robiąc żadnych  kulek, podpalasz od góry i gotowe. Trzeba będzie zwiększyć moc nadmuchu, ponieważ powietrze gorzej przeciska się przez miał aniżeli przez węgiel i kiepsko się pali ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam takich, co lepią kulki :) Bo przypomina to wtedy węgiel i lepiej powietrze dociera. Tylko szybciej się wypala. Moc do miału może byc wyższa, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.