Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Nie Potrafi Utrzymać Temperatury


kamil1894

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakładałem już kilka tematów na temat mego kotła ale nic nie poskutkowało :/, mam obecnie pytanie,. Chodzi o mój piec Markus 38 kW, sterownik wymieniony na Elster PID Dynamic i boiler Biawar 200L. Chodzi o to że piec ma ustawioną temp. wody na 60 stopni, temp. pieca 65 stopni i po 2 krótkich prysznicach temp. spada do 55-56 stopni a piec zamiast nabić szybko temp z powrotem chodzi przez godzinę, dwie. Nie może jakby rozgrzać płaszcza czy coś. Ostatni włączyłem dwa grzejniki to temp spadła tak szybko że myślałem iż piec mi wygaśnie, chodził około 4 godzin non stop i nie mógł nabić temp. Eko-groszek kupiłem jeden z lepszych na rynku eko prestige platinium 29Mj, suchutki bez miału i nic nie dało eko groszek podczas nagrzewania też się zaczyna jakby zlepiać, tworzą się zgorzeliny. Proszę o pomoc bo boję się iż podczas niższych temp. piec będzie chodził non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz willę jakąś, że taki wielki kocioł kupiłeś? To jest urządzenie na dom ok. 350 m2. W samym kotle jest ponad 100 litrów wody, do tego bojler 200 l, instalacja, musi to potrwać nim ruszy ciepełko. Podaj ustawienia jakie masz na sterowniku.

Kiedy ostatnio go czyściłeś? Osad utrudnia odbiór ciepła. I jeszcze sprawa wentylacji kotłowni - brak świeżego powietrza dusi kocioł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Trochę odświeżę temat. Dziś niestety musiałem wezwać "fachowca" do pieca, od wczoraj po akcji z zagotowaniem wody przepalił mi się sterownik :/ nie podawał sygnału do pomp aby pracowały (miał jakieś zwarcie czy coś). Otóż po zmianie sterownika owy fachowiec ustawił mi sterownik na temp zadaną 60,5 stopnia C, korekcja ekonomiczna 55,5 stopnia, Czas podawania 5 s, Czas nadmuchu 12 s, Podtrzymanie 20 min, temp załączania pomp 53 stopnie. Efektem tego jest praca pieca do temp zadanej ok 60 stopni (przy 55 praca się wyłącza) pompy się włączają chodzą jakieś 10-15min temp zaczyna spadać, spada do 45-47 stopni (pompy się wyłączają przy 49 stopnia) piec pracuje, nabija temp. (przy 55 pompy się włączają - mimo że czujniki w pokojach mają zadane ciągłą pracę) do 60-65 stopni i znowu 10-15min. i cykl się powtarza. Mam nadzieję że dobrze wyjaśniłem :) 

Pytanie czy tak powinno być?

"Fachowiec" powiedział aby nic nie zmieniać bo takie nastawy mają być bo on się zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"fachofcy" juz tak maja że myślą iż się znają

obniż tą temperaturę załączenia pompy o kilka stopni np do 50 na początek i zobacz ile się poprawi. jeśli nadal będzie wariował to kolejnych kilka stopni w dół.

ja ustawiam pompę CO nisko w okolicy 38stC.

uważam że zbyt wysokie temperatury załaczenia powodują cykliczne zalewanie kotła zimna woda z układu i niestabilna pracę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam elstera

napisz do Pieklorza on w sterach siedzi może zna kody serwisowe lub inny sposób dostania się do tych parametrów i podpowie Ci jak obnizyć wartość załączenia pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.