Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt Prostej Instalacji Co I Cwu


kkk6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

oto projekt mojej instalacji CO i CWU

 

 

Kocioł na paliwo stałe

 

Wyjście i wejście z kotła  1"

 

Rozdzielacz na rurki PEX

 

Mam pytanie czy taki projekt ma prawo działać chcę aby to był najprostrze rozwiązanie z ręcznym przestawianiem grzania CO oraz grzania CWU. Oraz w jakim miejscu powinienem podłączyć zbiornik wyrównawczy. Oraz czy na powrocie z wymienika powinienem zainstalować zawór zwrotny.

 

Przepraszam za poziom projektu. Proszę o wszelkie opinie.

post-59664-0-29113900-1412279205_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to jest pseudo projekt wiem także że powinien być założony przy obejścu pompy filtr siatkowy, ale nie wiem dalej co i jak aby to działało prawidłowo oraz czy jest jakaś szansa że to będzie działać zgoodnie z zasadami i zdrowym rozsądkiem czytam cały czas inne tematy. Czy powinienem zrobić na przykładzie tego projektu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17479-sprawdzenie-poprawno%C5%9Bci-prostego-schematu/

 

Poprawię i zaraz wrzucę inny projekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze musi być osobna rura 1" do naczynia przelewowego ( wzbiorczego) bez żadnych zaworów, filtrów itp.

 

Jak to zrobisz to reszta już z górki - , przed pompą filtr, jak ma być rozdzielacz z PEX-em to obiegu grawitacyjnego nie będzie czyli zawór różnicowy zbędny. Na powrocie z grzania zasobnika CWU przydatny jest zawór zwrotny aby nie było rozładowania zasobnika przez grawitację i to wszystko.

 

Ten temat co podałeś jest niezły, ale zauważ że tam są niektóre duże przekroje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy zawór różnicowy może zostać czy powinienem go całkowicie wywalić?

Oraz czy powinienem zakładać zawór zwrotny?

 

Obejścia pompy nie chciało się mi dokładnie malować ale zamiar mam taki że będę ręcznie sterował tym czy ciepło idzie na dom czy tylko do wymienika wiem że przy wymieniku powinien być zawór bezpieczeństwa, a czy gdzieś przy piecu także powinien być gdzieś taki zawór czy w tym wypadku ""bezpiecznikiem jest naczynie wzbiorcze?

 

Odpowietrzniki automatyczne będą przy rozdzielaczu oraz przy grzejnikach czy jest konieczność założyć je jeszcze w jakimś innym miejscu?

post-59664-0-85188800-1412282586_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, choć ja dałbym rurę do naczynia wzbiorczego prosto w górę - to pozwoli na samoodpowietrzenie się układu  grzewczego.

Na rysunku zamień miejscami pompę z zaworami i rurę do naczynia.

Zawór zwrotny na powrocie CWU zabezpieczy przed wychlodzeniem zasobnika CWU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak rura prosto z pieca do naczynia rozumiem teraz doskonale o co chodzi. Mam jeszcze pytanie czy mogę dać zaraz na wyjściu rurę pex 20 prosto do naczynia czy lepiej rurę miedzianą 22. Oraz najważniejsze w jakiej odległości zamontować rozdzielacz od pieca, dom mam parterowy piec jest w piwnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.