Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Na Ekogroszek A Instalacja Grawitacyjna.


Leszek32475

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Podłączyłem kocioł na ekogroszek do istniejacej instalacji co.która działa grawitacyjnie.jest co prawda założona pompa co. Która współpracuje z tą inst. jednak po testach nowego kotła wszystko ładnie działa na grawitacji.Pytanie.: w ogóle nie włączać pompy co? Czy ustawić w sterowniku temperature załączania np.65 stopni - w razie czego niech wspomaga układ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz rusztu wodnego i wszystko grzeje jak należy, to korzystaj tylko z grawitacji. Będzie taniej z prądem i zdrowiej dla kotła.

Jeśli palę w kotle na grawitacji to nie będzie potrzebna ochrona powrotu zaworem trojdrogowym?no i tą pompke wyłączyć całkowicie w ustawieniach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak ale to w przypadku gdy ta grawitacja na kotlowym nie zadziala. Ja u siebie kotlowy obieg mam nieidealny. Grawitacja dziala pomimo to w miare. A sterownik 4d nie domyka na maxa i pozostawia min. otwarcie 15 do 20%. Zalezy jak ustawie. Ochrone przed zagotowaniem tez mam wlaczona. 

A tak jak piszesz przegiac oczywiscie mozna w kazda strone. Mi chodzilo tylko o to czy taki efekt wystapi w pewnych warunkach. I jeszcze raz dzieki za objasnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj przeprowadził em test czy będzie to babelkowanie na pracującej pompie .no i gdy temp.była powyżej 70 st. słychać było szum wody i pojedyncze bombelki.dokladalem na ruszcie awaryjnym tylko po parę patyków tak by temp.rosła powoli.mimo tego bombelki się pojawiały.pompa chodziła na 1 biegu przy przełączeniu na 2 było ich mniej lecz wciąż było słychać szum wody i pojedyncze bomble.Czy to możliwe że w jakieś części kotla jest bąbel powierza?kocioł jet nowy firmy Krzaczek.na starym Zebcu nic takiego się nie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 8 miesięcy temu...
W dniu 2.10.2014 o 17:31, Vlad24 napisał:

Jak nie masz rusztu wodnego i wszystko grzeje jak należy, to korzystaj tylko z grawitacji. Będzie taniej z prądem i zdrowiej dla kotła.

Witaj, nic z tego nie rozumiem, piszą jak na powrocie jest letnia woda to ze szkodą dla kotła, a całe życie była grawitacja żadnych pomp wspomagających i piece co po 20 lat a i dłużej trzymały. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.