Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Komin Schiedel Rondoplus I S6Wc Classic 13Kw


MaxiFlorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czeka mnie misja życia, muszę podłączyć piec Ogniwo S6WC Classic 13kW do komina ceramicznego Schiedel'a. Średnica czopucha w piecu to 140mm a trójnika kominowego 200mm wewnątrz oba wyjścia okrągłego przekroju. Czy istnieją gotowe rozwiązania redukcje 200mm/140mm ? Dodam że ciężko mi takowe zaleźć. Czy jednak powinienem zastosować inne średnice np. 160mm na czopuch i 180mm do komina i uszczelnić to czymś np. sznurem?-proponowano mi takie rozwiązanie w sklepie.

Aha i jeszcze jedna sprawa, komin przechodzi przez strop z belek drewnianych wyizolowany wełną, czy wełna skalna/minerala może ciasno przylegać do komina czy powinna być odizolowana od niego przerwą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj tu , oni mają wszystkie kombinacje http://allegro.pl/redukcja-wkc-do-komina-ceramicznego-schiedel-leier-i4630136224.html

 

Rozumiem że masz komin systemowy z obudową z kształtek betonowych 

 

Co do przejścia przez strop i izolację stropu to nie ma przeciwwskazań do przylegania izolacji do obudowy systemowej przewodu kominowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oki, dzięki za rozwianie moich wątpliwości co do przejścia przez strop. Do komina wsadziłem redukcje 180/150 i owinąłem ją sznurem po stronie komina ceramicznego 20cm, dodatkowo uszczelnie jeszcze czymś z zewnątrz i będzie ok, dalej pojechałem kształtkami do pieca fi150 a to ze względu właśnie na trudnodostępność złączek i redukcji na 140mm, przy czopuchu mam lekki luz ale też uszczelnie cienkim sznurem i dodatkowo z zewnątrz (silikon wysokotemperaturowy) i nie powinno być nieszczelności. Fachowiec w sklepie doradził mi nawet że taka szczelina przy czopuchu 140mm przy zastosowaniu na nim złączki 150mm to nic takiego bo i tak spaliny zostaną zabrane z ciągiem kominowym ale wole to jednak uszczelnić mimo że to niby niekonieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.