Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schemat Instalacji "c.o." I "c.w.u." Grawitacyjnej Otwartej


Pawcio35m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowym na forum.

Przeszukiwałem forum i inne tematy i poszukuje schematu instalacji otwartej z zaworem 4d i pompą na powrocie.

Piec posiadm KWP-15 Zębiec, zawór 4-drożny na 1", zawór różnicowy  na 1", bojler 80l, naczynie wyrównawcze na strychu , rury 3/4" ocynk.

Obecnie miałem instalację z zaworem różnicowym na zasilaniu ale w ten sposób niedziałała grawitacja tylko jedynie przez pompkę ( piec znajduje się w piwnicy)

Jak należy zróbić instalację aby poprawnie działała na pompkach i bez nich " grawitacyjnie".

Proszę o jakieś porady. bo będę składał wprzyszłym tygodniu instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli masz zawór 4d to musisz zbiornik podłączyć bezpośrednio do kotła ,natomiast jak zrobić prawidłowo? to wstawić zawór 4d na zasilaniu nad podłączeniem zbiornka i nad zaworem wstawić pompę z ewentualnym zaworem różnicowym i tyle ,natomiast jak będzie praca bez pompy to zaworem trzeba przesterować na 100% Ale tu kolejne pytanie po co zawór 4d ?? jeśli do ochrony powrotu to na powrocie kolejna pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze pytanie, czy twoja instalacja pozwala na obieg grawitacyjny. Do tego muszą być odpowiedniej średnicy rury prowadzone ze spadkiem, zawory grzejnikowe o zwiększonej przepustowości, a temperatury powyżej 60.

 

Nie napisałeś, czy to stara grawitacyjna instalacja modernizowana, czy nowoczesna. Te dzisiejsze o małej pojemności wodnej słabo nadają się do pracy "bez prądu". Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak taki

a zawor powinien byc bez pomp otwarty natomiast może sié zdazyc ze twoja grawitacja jest na tyle sprawna ze uzyskasz tez regulacje za pomoca zaworu 4d w ograniczonym zakresie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.