Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup Kotła - Bezpośrednio Od Producenta Czy Z Internetu?


kenik28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Zastanawiam się nad zakupem pieca.

Wykonałem już nawet telefon do jednego z producentów i usłyszałem cenę 8800 PLN brutto.

W internecie natomiast ten sam piec o tej samej mocy znalazłem za 7300 PLN.

 

Chciałbym przeczytać Wasze opinie skąd ta różnica - opis w internecie świadczy o tym, że to jest identyczny kocioł z takim samym wyposażeniem.

Jeśli chodzi o piec - jest to Ogniwo Eko Plus, adres do aukcji:

http://allegro.pl/kociol-piec-ogniwo-eko-plus-10-kw-grzejnik-i4594710806.html

 

Z góry byłbym wdzieczny za informację czy śmiało mogę kupić piec z tej aukcji.

Zaznaczam, że nie chcę go reklamować - po prostu troszeczkę się zdziwiłem i zacząłęm obawiać.

 

Jeśli mogę podłączyć jeszcze jedno pytanie odnośnie tego pieca:

czy będę mógł w nim od czasu do czasu przepalić makulaturę? Ojciec ma sklep i czasami jest jej nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry byłbym wdzieczny za informację czy śmiało mogę kupić piec z tej aukcji.

Zaznaczam, że nie chcę go reklamować - po prostu troszeczkę się zdziwiłem i zacząłęm obawiać.

 

Jeśli mogę podłączyć jeszcze jedno pytanie odnośnie tego pieca:

czy będę mógł w nim od czasu do czasu przepalić makulaturę? Ojciec ma sklep i czasami jest jej nadmiar.

Skoro produkt ten sam, to 1500 złotych leży na ulicy - tylko podnieść :-)

 

Co do palenia makulaturą, to rzecz jasna kiedy nie będzie w niej żadnych plastików, to spokojnie można sobie popalać. Plastiki bardzo zabrudzają kocioł. Sam papier i kartony wypalają się raczej w miarę czysto, tylko popiołu jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odnosnie takich cen to dystrybutorzy dostają spore upusty tak aby każdy był zadowolony. Ja pamietam jak w tym roku kupowałem swój kocioł DDU cena producenta ok 12000 tys, a kupując przez allegro kocioł z montażem zakupiłem za 10100 tys plus do tego doszła przeróbka instalacji ale mniejsza z tym. Producent podaje taką cene aby zniechęcić przeciętnego Kowalskiego do zakupu bezpośrednio u niego tylko przez dystrybutora. Szkoda czasu na wystawianie papierów. U mnie kocioł przechodził od producenta do dystrybutora potem do sprzedawcy a następnie do mnie. Każdy musiał zarobić. Więc jaka tak naprawde jest cena kotła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj http://www.fuego.pl/ogniwo-eko-plus-10-kw.html jeszcze taniej a firma solidna, nie tylko wirtualna, wszystkie oferowane na stronie kotly maja u siebie na skladzie, i cena jeszcze tansza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zakupie trzeba jeszcze brać pod uwagę  koszty wysyłki, na fuego.pl trzeba doliczyć około 120zł. więc wychodzi 7150. nie wiem ile na alegro ale nawet jakby wysyłka była darmowa to tu jest taniej. ja swoje ogniwo 10kw brałem na https://kotly.com.pl/produkt-kociol--ogniwo-eko-plus---10kw--z-podajnikiem-do-spalania-mialu-i-eko-groszku-z-modulem-elektronik-do-sterowania-przez-internet-2806.html?l=pl rok temu była najlepsza cena, obecnie 7203zl i kocioł w domu.  ps teraz doczytałem że sprzedający na tej aukcji allegro to fuego-pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z mojej wiedzy wynika że żaden szanujący się i duży producent kotłów nie sprzedaje ich bezpośrednio z fabryki prywatnemu klientowi.

Ceny katalogowe różnych towarów przeważnie są wysokie,nieraz wręcz astronomiczne.W przypadku kotłów z którymi ja się spotkałem te ceny nie są bardzo wygórowane.

Natomiast cena kotła w punkcie sprzedaży zależy od kilku czynników.

Dystrybutor może być dużym odbiorcą i mieć dodatkowy rabat,do tego może nie być bardzo chciwy,czyli ma w miarę przyjazną  marżę.

Może również mieć stare zapasy z przed podwyżki producenta.

Lecz chyba przede wszystkim jest sprzedawana usługa a nie kocioł.Przynajmniej oficjalnie i na papierze.A w związku z tym można kupić kocioł z 8 procentowym vatem.

A tak na marginesie to chyba ten kocioł do najtańszych nie należy przy tej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy kupowałem swój, u prodecenta w ceniiku była kwota 3700 zł, aktualnie 3980, czyli podrożał. W sklepie z transportem dałem 3 lata temu 3200 zł, aktualnie 3450 bym musiał. Ceny oficjalne są wysokie, by dystrybutor mógł zarobić, i czasem faktycznie są bliskie tych katalogowych, ale konkurencja wymusza obnizki. Najlepiej poszukać dużego dystrybutora, który ma spore rabaty u producenta. Przez internet kotła bym nie kupił. I jak wspomniano jedna sztukę ciężko dostać, zwykle są długoterminowe umowy na dostawy. Chyba, że to zakład malutki, domowy, jak nasz forumowy Przemek, ale to wyjątek. Zreszta sytuacja wygląda podobnie ze wszystkim, np. samochody - oficjalne cenniki a kwoty do zapłaty w salonach są całkiem inne, ale o tym glośno się nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.