Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Rozpoznać Węgiel Niespiekający?


KamilD

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Węgiel z Wesołej to jeden z lepszych węgli dostępnych na rynku i nadaje się do kotła dolnego spalania, natomiast kaloryczność tego węgla kształtuje się raczej na poziomie 28-29 MJ nie pamiętam teraz dokładnie ale na pewno nie 23MJ tak jak podałeś, więc albo to pomyłka, albo węgiel ten nie jest węglem z Wesołej. Odnośnie miału to raczej każdy miał spalany samodzielnie tworzy spiek- taki jego urok. Spalisz go raczej bez większych kłopotów w kotle DS mieszając go w proporcji powiedzmy 70% grubego węgla i 30% miału, lub 60/40- kwestia wypróbowania ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim dolniaku bryły wielkości kostki (kilkanaście centymetrów średnicy) samodzielnie palą się źle - klinują się i zawieszają. Albo je tłukę albo układam ręcznie jedna na drugiej i resztę przestrzeni wypełniam drobniejszym węglem. Generalnie staram się nie wkładać więcej niż 3 kostki na raz. Palenisko ma wymiary około: 26x20x35 (szer. x gł. x wys.). Spróbuj współspalania z miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równiez polecam mieszać, ale kostka źle się pali, dokup troche orzecha i mieszaj, kostkę możesz potłuc, a w dziury miał zasyp, u siebie zauważyłem, że dodatek miału wydłuża mi stałopalność zasypu o ok. godzinę do dwóch nawet. Niektórzy na wierzch zasypu podają popiół i sam też tak czasem robię, szczególnie jak jest niedopalony węgiel to szkoda wyrzucić, zbieram i znów do kotła idzie, wypala się na puch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.