Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sposób Podłączenia Wymiennika Płytowego


pawelko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam taki pytanie.
Instalacja w moim domu wygląda jak na załączonym schemacie ( narazie nie ma wymiennika W1 i pomp P3 i P4).

W tym momecie mam niezależne ogrzewanie na każdym piętrze. Jednak mam połączenie obu instalacji,kiedyś testowałe i wyszło ze pompa przy kotle węglowym nawet na 3 stopniu nie wydala ( może z różnicy poziomów prawie 6m - tzn. grzejniki grzeją, ale nie te na których powrocie jest  podłogówka). 

Chciałbym zainstalować wymiennik  W1 oraz pompy P3, P4 jak na schemacie.

 

Co sądzicie o tym, proszę o poradę czy będzie to dobrze grzać?

Co najlepiej zrobić? Wiem, że najlepiej by było gdyby pompa P3 była równolegle do P1 , niestety takie rozwiązanie wiąże za sobą przeróbkę całej instalcji przy kotle węglowym.

Zastanawiam się czy rozwiązanie jak na schemacie (P3 i P1 szeregowo) wykorzysta w pełni wymiennik?

Czy nie wystarczyła by sama pompa P1 ( bez pompy P3) - pompa  P1 to obecnie główna pompa w układzie kotła węglowego?

 

Bardzo proszę o poradę.

 

post-13021-0-83737100-1410806997_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa zapewne nie wydala bo masz zasobnik podłączony grubymi rurami albo grzejniki z zaworami kulowymi ,jeśli kocioł masz do układów niezamkniętych  to skup sie na regulacji układu a nie montuj wymienników no chyba ze nie masz co rozbić z kasą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy to jest zamierzone działanie aby parter był podłączony bezpośrednio z kotła , a kocioł gazowy ma tylko grzać piętro . ?

Tak, teoretycznie mieszkanie na I piętrze jest obsługiwane kotłem węglowym, natomiast mieszkanie na II piętrze kotłem gazowym.

Chciałbym mieć możliwość grzania kotłem węglowym tych dwóch obwodów, z tym że kocioł gazowy kondensacyjny pracuje w układzie zamkniętym.

Grzejniki w obiegu kotła węglowego, są nowe ale rury w ścianach o średnicy 2"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa zapewne nie wydala bo masz zasobnik podłączony grubymi rurami albo grzejniki z zaworami kulowymi ,jeśli kocioł masz do układów niezamkniętych  to skup sie na regulacji układu a nie montuj wymienników no chyba ze nie masz co rozbić z kasą

 

Kocioł węglowy z podajnikiem w układzie otwartym, grzejniki nowe z zaworami termostatycznymi, rury w ścianach i piony o bardzo dużej średnicy.

Kocioł  gazowy kondensat w układzie zamkniętym.

Wymiennik jest potrzebny, żeby połączyć oba układy. Głównie dlatego, że mam dużo drewna z drzew owocowych którym mogę palić w okresie przejściowym i chciałbym, aby obieg na II pietrze gdzie "rządzi" kocioł gazowy też na tym korzystał.

Chodzi o inwestycję w oszczędność oraz "bezpieczeństwo" energetyczne na wypadek jakby ruski zakręcili gaz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ma ruski do twojego gazu w rurze ???? jesli kocioł nie ma czujnika ciśnienia a kondensaty przeważnie nie maja to otwórz cały układ i nie komplikuj prostych rzeczy sam wymiennik jest kosztem w dodatki następna pompa jest potrzebna i koszty eksploatacji wystarczy ze wyregulujesz isn=istniejąca instalacje i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.