Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik


darq1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Mam takie pytanie, a mianowicie czy istnieje taki sterownik aby sam automatycznie przestawiał się z jednych ustawień na drugie. Chodzi mi o taki sterownik który miałby możliwość ustawień dwóch zakresów działania. Czyli ustawiam parametry na lato i na zimę np. impulsem do przełączenia się z jednych parametrów na drugie byłby regulator pokojowy(jeżeli regulator pokazuje np. 21 stopni to sterownik przechodzi na ustawienia letnie ale jeżeli temperatura spadnie to sterownik wskakuje na ustawienia zimowe i załącza pompę obiegową i dogrzewa dom). Interesuje mnie czy istnieje taki sterownik??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Task istnieje, chociazby bruli lube ecoala, tyle ze ten drugi sprzedawanay jest tylko z nowymi kotlami, to tak dla przykladu, na forum muratora, jest dosc opszerny watek na temat roznych sterownikow. Zerknij na linka w mojej stopce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem czy istnieje sterownik który spełni Twoje oczekiwania, ale wiem (gdzieś na forum o tym czytałem) że istnieje możliwość sterowania pompa obiegowa poprzez regulator pokojowy (po osiągnięciu określonej temperatury wyłącza on prace pompy obiegowej) wtedy kocioł pracuje sobie jak w trybie letnim, czyli stoi w podtrzymaniu i dogrzewa w miarę potrzeb. cwu

jak dobrze pamiętam to rozmowa o sterowaniu pompa obiegowa przez panel pokojowy miała miejsce w tym temacie https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8428-jak-palic-w-kotle-z-palnikiem-rynnowym/

może poszukaj  regulatora pokojowego który może zarządzać pompą co, a później sprawdź z którymi sterownikami on współpracuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam takie pytanie, a mianowicie czy istnieje taki sterownik aby sam automatycznie przestawiał się z jednych ustawień na drugie. Chodzi mi o taki sterownik który miałby możliwość ustawień dwóch zakresów działania. Czyli ustawiam parametry na lato i na zimę np. impulsem do przełączenia się z jednych parametrów na drugie byłby regulator pokojowy(jeżeli regulator pokazuje np. 21 stopni to sterownik przechodzi na ustawienia letnie ale jeżeli temperatura spadnie to sterownik wskakuje na ustawienia zimowe i załącza pompę obiegową i dogrzewa dom). Interesuje mnie czy istnieje taki sterownik??

 

Pozdrawiam

Nie wiem co sobie wyobrażasz, w skrócie można tak....

 

jakbyś miał zwykł dwustan, ale z czujnikiem pogodowym, to w takim np. titanicu ustawiasz parametry na łagodna zimę np. podawanie/pauza 1:6

to za mocno na lato, ale masz podtrzymanie, w którym kocioł nie gaśnie... a które dobierasz tak, aby właśnie nie wygasł i aby dopilnować, aby nie zrobił krateru w palniku.....

jak masz czujnik pogodowy to wówczas ustawiasz temp. zewn., przy której sterownik całkowicie rezygnuje z grzania C.O. i grzeje sam bojler (lato), jak temp. na zewnątrz przekroczy np. +10st.C, to automatycznie wróci do grzania C.O., które możesz wówczas dalej pogodowo ustawić - dana temp. na zewn- dana na kotle.... to dalej możesz jeszcze ożenić z dodatkową korekcją w strefach czasowych albo z panelem pokojowym....

 

dalej masz to samo, ale z pid-em, od tego samego producenta Iryd PID, dajesz nastawy na 100%mocy, np. to 1:6, dalej nastawy dla 1%mocy np. podawanie co 2min i 30sekund do tych wartości przypisujesz nadmuch i sterownik w tym zakresie moduluje, jak ta niska moc nadal będzie za wysoka, to ponownie przejdzie do stanu podtrzymania... a reszta podobnie jak wyżej, czujnik pogodowy zdecyduje o zewn. temp., gdzie grzanie c.o. wyłączyć, możesz dodać strefy czasowe, możesz dodac panel domowy....

 

w bruli masz spalanie grupowe i robisz sobie np. min moc 8kW (tutaj producent przypisał podawanie), max. moc 12kW (podawanie przypisane), jak masz wentyl 36-40W, to dla 8kW przypisujesz zakres 36-39% a dla 12kW 41-44% i  w tym się ster porusza, przekroczy o 1st.C zadaną, przejdzie w podtrzymanie, ponownie masz czujnik pogodowy, gdzie ustawiasz t.zewn, gdzie się grzanie c.o. ma wyłączyć.... sterujesz przez neta itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Mam takie pytanie, a mianowicie czy istnieje taki sterownik aby sam automatycznie przestawiał się z jednych ustawień na drugie. Chodzi mi o taki sterownik który miałby możliwość ustawień dwóch zakresów działania. Czyli ustawiam parametry na lato i na zimę np. impulsem do przełączenia się z jednych parametrów na drugie byłby regulator pokojowy(jeżeli regulator pokazuje np. 21 stopni to sterownik przechodzi na ustawienia letnie ale jeżeli temperatura spadnie to sterownik wskakuje na ustawienia zimowe i załącza pompę obiegową i dogrzewa dom). Interesuje mnie czy istnieje taki sterownik??

 

Pozdrawiam

Większość sterowników działa jak zechcesz, możesz nastawić na zimę, lato, wiosnę, jesień, zaczmienie itp. 

Tak naprawdę nie rozumiem co masz na myśli ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam serdecznie wszystkich, mam pytanie odnośnie spalania grupowego, otóż posiadam sterownik Ecomax 800 R2 w kotle z podajnikiem ślimakowym czy na takim sterowniku można także ustawić grupowe spalanie? 

Jestem laikiem w tym temacie wiec z góry przepraszam jak zadałem głupie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Bruli i na grupowym nie udało mi się osiągnąć lepszych wyników niż na dwu stanie jednak mam go krótko więc kto wie, zima przed nami więc będziemy testować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.