Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ocena Podłączenia Kotła


Tymian81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem na etapie podlaczenia nowego kotła jako, że stary był podłączony na rurach 2" to byłem zmuszony trochę pociac instalację i zredukować do 1" poniżej dodaję schemat. Starałem się odzwierciedlic to co jest w kotłowni a nie na piętrach.

post-44398-0-08717800-1410276476_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to po prawej stronie na dole to co - ten rysunek jest po prostu obrócony o 90st.

 

Faktycznie coś tam jest, na moim olbrzymin 10' monitorze naczynie już się nie zmiściło

 

Nestety sposób podłączenia naczynia jest niezgodny z przepisami

Masz dwie opcje

1 Przenieść pompy na powrót

2 Poprowadzić oddzielną rurę od kotła do naczynia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest z 87' i na pewno w przepisach wiele się zmieniło od tamtej pory. Na chwilę obecną nie jestem w stanie rozpruwać pół domu żeby doprowadzić oddzielny pion do naczynia. Możesz mi wyjaśnić co daje przeniesienie pomp na powrót, rozumiem, że od CWU również; i jak wtedy wyjść na zbiornik CWU, przed zaworem różnicowym czy za ?

I jeszcze jedno pytanie: w rurach 2' mam wspawane króćce 1' (pozostałość po bojlerze wiszącym) i pomyślałem żeby je wykorzystać i połączyć w celu zrobienia małego obiegu kotłowego i kryzować przepływ zaworem ręcznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mi wyjaśnić co daje przeniesienie pomp na powrót, rozumiem, że od CWU również; i jak wtedy wyjść na zbiornik CWU, przed zaworem różnicowym czy za ?

 

Przeniesienie pomp na powrót pozwoli na prawidłowe podłączenie naczymia czyli pozbędziesz sie pompy oraz zaworu różnicowego na rurze lączącej kocioł z naczyniem (co jest niedopuszczalne)

 

Na wyjściu z kotła dajesz trójnik w lewo idziesz do zasobnika do góry łączysz sie z instalacją grzejnikową

A pompy oraz zawór różnicowy montujesz na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc to co napisałeś na chłopski rozum to pompy CWU nie muszę przenosić na powrót ponieważ nie zakłóca przepływu między naczyniem a kotłem a całe obejście z zasilania przenieść na powrót. tylko zastanawia mnie czy jak będzie chodziła sama pompa CWU to czy nie będzie ganiała mi zimnej wody po obiegu grzejnikowym. Może za obejściem w kierunku powrotu zastosować zawór zwrotny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wydaje się wszystko rozjaśniać. Wróćmy jeszcze do jednego pytania:

 

 

 

I jeszcze jedno pytanie: w rurach 2' mam wspawane króćce 1' (pozostałość po bojlerze wiszącym) i pomyślałem żeby je wykorzystać i połączyć w celu zrobienia małego obiegu kotłowego i kryzować przepływ zaworem ręcznym.

mam możliwość połączenia tego nie wchodząc w koszty (zawór 3d odpada ponieważ przeróbka instalacji przekroczyła budżet), pomyślałem jak nie wypali to zakręcę zawór na głucho. Co o tym sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.