Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Proszę Opomoc W Wyborze Kotła


Qbek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuję pomocy jak w tytule. Mianowicie kupuję nowy kocioł z podajnikiem na ekogroszek, na miejsce Zębca 23 Kw. Ze względy na małą kotłownie musi to być kocioł z odprowadzaniem spalin u góry. Najważniejsze aby piec był bez awaryjny i mało skomplikowany z dobrym sterownikiem który można łatwo ustawić.Wstępnie wybrałem już piec, ale może jeszcze ktoś doradzi inną firmę.

 

Miejsce montażu Dom

Nieocieplony, podwójne ściany z cegły. Pokrycie, blacha + membrana

Pow. 150 m/kw. + 100 m podłogówki+ bojler 100 Litrów.

7 kaloryferów panelowych + drabinka w łazience.

 

W tej chwili zdecydowany jestem na kocioł Defro EKR 18kw.

Jak myślicie? to dobry wybór? wydaje mi się że piec ten nie jest zbyt skomplikowany a i do samej budowy nie można się zbytnio przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. wwoytek ma taki ale mniejszy, wymienił sterownik i sobie chwali https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/15677-defro-ekr-o-mocy-14-kw/?do=findComment&comment=178008  jak ci się podoba to brać. popalisz, dasz opinie, komuś się przyda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zielona linia Defro -czyli zubożona lub odchudzona jak kto woli. Recepta na kryzys tylko nikt jej nie kupuje,

 

Ta sama budowa co nasza Futura mini  http://www.cichewicz.pl/kociol-c-o-futura-mini-24-kw a obecnie przy systemie ekodotacji będzie tańsza nasza.,  I co wazne masz zamienne palniki - rynnowy, retortowy i peletowy  - więc można kocioł konfigurować i modernizować cały czas  w przeciwieństwie od " zielonej" linii defro.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Defro Komfort Eko "czerwona linia" sterownik z PID, samoodblokowujacy sie motoreduktor slimaka, wbudowany sterownik silownika zaworu 4D, w linku moja pol roku starsza wersja komfort eko.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)I co wazne masz zamienne palniki - rynnowy, retortowy i peletowy - więc można kocioł konfigurować i modernizować cały czas w przeciwieństwie od " zielonej" linii defro.

Czy jest na forum ktoś, kto "cały czas modernizuje i konfiguruje" w taki sposób swój kocioł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Defro Komfort Eko wygląda ok. tylko tak patrzę na głębokość, ma 1010 mm. Ja mam kotłownie o szer. 1.5 m . Tak że nie wiem jak będzie wyglądała sprawa z czyszczeniem. WWOYTEK, a czy mógł byś mi zmierzyć swój piec jaką ma głębokość z otwartymi drzwiczkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.