Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowa Pompa Do Bojlera


ncwk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie. W domu mam zwykły piec węglowy. Właśnie będą mi zakładać instalacje solarną i w planie instalacji mam zaznaczone że muszę założyćdodatkową pompę co do bojlera(aktualnie wszystko chodzi na jednej pompie CO która daje na bojler i na grzejniki). Mi wydaje sie że to niepotrzebny wydatek a bo to i pompa nowa zawory kulowe i zwrotne sterowanie na dwie pompy i dość duża pewnie przeróbka w kotłowni. co sądzicie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pompa co pompuje z kolektorów na solar bedzie to rozumiem. alo chodzi mi o dodatkową w tym wypadku trzecią pompę( jedna pompa solar - bojler, druga piec-grzejnieki, trzecia piec- bojler) czy ta trzebia jest potrzebna, bo chciałbym aby jednocześnie ta sama pompa pompowała na bojler i grzejniki bo i tak jak chce grzaćsam bojler to zamykam zawór na grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa z solara pompuje na bufor, a tobie jest potrzebna pompa z bufora na CWU - zobacz projekt.

W instalacji solara masz glikol w instalacji grzania CWU masz wodę - więc trzeba rozdzielić te dwa obiegi

 

Napisz jaki masz zaprojektowany układ i jak ma być podłączone grzanie CWU  z solara 

 

Jeżeli zasobnik CWU ma dwie wężownice to solar jest podłączony do dolnej a jak nie ma , to jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.