Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wilo Czy Grundfos Pompy Elektroniczne


kruklife

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Do wyboru dwie pompy elektroniczne:

Wilo Stratos Pico 25/1-4  oraz Grundfos Alpha 2 25/40 ta najnowsza

ceny podobne, wilo więcej bajerów (wyświetlacz, licznik kilowatogodzin, ustawiana wysokość podnoszenia)

Co wybrać? Jakie macie doświadczenia? Awaryjność? serwis? Wilo chyba bardziej oszczędna..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie jeszcze żadna z nich sie nigdy nie popsuła jak z tymi nowymi to nie wiem  montuje pracują i nigdy problemów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam pompę z Wilo, Yonos PICO 25/1-4. U mnie sprawdza się bez zarzutu. Wilo faktycznie są oszczędne, i to ich przewaga nad innymi. Awaryjność? Moja działa już drugi sezon i odpukać póki co nic się z nią złego nie działa, także ten test u mnie zdaje na piątkę. Z Grundfosem nie miałem do czynienia więc nie mogę nic w tej kwestii powiedzieć. Za to patrzyłem przez chwilę na tę wersje z wyświetlaczem Stratos PICO, ale finalnie wziąłem tańszą wersja i nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Na tyle obiektywnie na ile to możliwe : ) Zakładam że ulotkę miał Pan okazję widzieć i zalety obu produktów też już zapewne Pan przeczytał, stąd kilka cech typowo produktowych: 

- Stratos PICO posiada bardzo wygodną funkcje odpowietrzenia – przez załączenia funkcje AIR. Przez 10 min realizowana jest modulowana pracy pomp (zwiększanie i zmniejszanie wydajności) dzięki czemu odpowietrza się cała instalacji. Na wyświetlacza pojawia się Panu licznik 10 min, a po ich upływie pompa powraca do ustawionych wcześniej parametrów pracy. 

- Reset licznika energii – od momentu załączeni pompy aż do moment zresetowania licznika pompa pokazuje zużycie energii w kWh więc łatwo można podliczyć ile w danym sezonie kosztowała nas jej praca. Będzie Pan mile zaskoczony wynikiem. W celu wykonania resetu wystarczy przytrzymać przez ok. 10 sekund czerwone pokrętło aż do momentu gdy licznik zacznie migotać. 

- Stend-by – dzięki wykorzystaniu funky DynamiAdapt nie tylko może Pan dopasować pracę pompy do zmiennych warunków w instalacji, ale również wprowadzić pompę w stan Stend-by w sytuacji gdy przepływ w instalacji jest całkowicie zdławiony. 

Mamy w tej pompie jeszcze kilka ciekawych funkcji jak np. zabezpieczeń przez zblokowaniem wirnika, które wpływają nie tylko na efektowną prace pompy ale przede wszystkim na niezawodność. 

W przypadku pytań związanych z praca pompy/ rodzajem regulacji proszę smiało pisać. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.