Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2 Rozdzielacze Ogrzewania Podłogowego I Grzejniki


Plombier02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem z instalacją C.O. W dużym domu 300 m2 na piętrze są zamontowane grzejniki a na parterze jest ogrzewanie podłogowe.

Kocioł olejowy 33 kW z zasobnikiem wody 100 l.

Są 2 rozdzielacze po jednym z każdej strony domu. Jeden na 6 sekcji a drugi na 7 sekcji. Do każdego rozdzielacza jest instalacja z PEX 26

Instalacja w kotłowni do grzejników wykonana jest z PEX 26. Dwa zasilania i dwa powroty. 

Mam pytanie, czy w każdym rozdzielaczu zamontować w kotłowni pompę obiegową za zaworem trójdrożnym czy połączyć te dwe instalacje od rozdzielaczy i wystarczy jedna pompa? 

 

mój mały projekt:

 

projekt.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę czy ten kocioł obsługuje taki mieszacz. Jeśli nie obsługuje to można zainstalować czujnik temperatury na rurze, który po spadku temperatury będzie załączał mieszacz? 

Zawór trójdrożny obsługuje który będzie łączył instalacje grzejników i podłogówkę. Obsługuję jeden ale czy nie powinien być osobno na instalacji do podłogówki zamontowany? Przecież jeden odcina instalację grzewczą po czym grzeje tylko C.W.U. 

Więc jeśli obsługuję tylko 1 zawór trójdrożny automatyczny to powinienem zamontować drugi ręczny do odcinania instalacji z kotła? Tak to rozumuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być 1 zawór 3-d służący jako regulacja temp podłogówki, drugiego nie potrzeba.

Natomiast powinny być 3 pompy 

- do grzania CWU - obieg bojlera

- do grzania grzejników

- do grzania podłogówki - zależnie jaki układ regulacji będzie wykonany , pompa będzie albo w mieszaczu, albo za zaw 3-D regulującym temp.

 

Może podaj jaki to kocioł i jaka automatyka do niego, to szybciej dojdziemy do ładu.

 

Pozdr.

post-18578-0-00735800-1406051642_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem wiedzieć czy na każdy rozdzielacz potrzebna jest oddzielna pompa czy wystarczy tylko jedna na całą podłogówkę. Ci co to projektują sami nie mają pojęcia o tej podłogówce. Dziś się dowiedziałem że już nie może być 2 rozdzielaczy ( 6 obiegów + 7 obiegów ) ponieważ projekt domu na to nie pozwala więc teraz zmienili na 2 rozdzielacze ( 4 obwody i 9 obwodów ). Już nawet zamówili nowe rozdzielacze. Widać leżą na pieniądzach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.