Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Paliwo - Pellet Z Węgla - Czy Warto ?


Cichewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

jako producent kotłów mamy dostęp do wielu nowych projektów w tym też alternatyw do popularnych paliw stałych. Ostatnio mamy ofertę aby zaprojektować kocioł na pellet z węgla - to jest pellet trocinowo - węglowy ( więcej tam pyłu i miału niż węgla).  Jak uważacie , bo wiem że sporo fachowców jest na forum - takie paliwo ma sens? Prośba o  konsultacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

( więcej tam pyłu i miału niż węgla).  Jak uważacie , bo wiem że sporo fachowców jest na forum - takie paliwo ma sens? Prośba o  konsultacje

 

Wszystko ma sens, pod jednym warunkiem, że klientowi się opłaca. Natomiast jeśli wszyscy są zadowolenie a klient czuje się oszukany to sam wiesz......

 

Już jedno podobne paliwo jest na rynku, ale kariery chyba nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 kocioł na pellet z węgla - to jest pellet trocinowo - węglowy ( więcej tam pyłu i miału niż węgla).  

 

Ciekawe stwierdzenie z tym pyłem i miałem - przecież to też węgiel! Jakbyś wiedział że pył i miał to już nie węgiel, ciekawe  skąd czyżby z własnego doświadczenia  ;)

Jak np wyobrażasz sobie pellet z ekogroszku lub orzecha I i trocin drewna?

 

Pozdr.

 

PS

Jak już piszę na temat "cichewiczowskich" pomysłów i wyrobów  to wyjaśnij dlaczego kocioł " Vespa" waszej produkcji sprzedawany standardowo z wentylatorem i sterownikiem ma dodatkowo klapkę na drzwiach popielnika przystosowaną do miarkownika - fajny zaczep :) , a jednocześnie nie ma miejsca na wkręcenie miarkownika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

jako producent kotłów mamy dostęp do wielu nowych projektów w tym też alternatyw do popularnych paliw stałych. Ostatnio mamy ofertę aby zaprojektować kocioł na pellet z węgla - to jest pellet trocinowo - węglowy ( więcej tam pyłu i miału niż węgla).  Jak uważacie , bo wiem że sporo fachowców jest na forum - takie paliwo ma sens? Prośba o  konsultacje

Pellet trocinowo-węglowy  pewnie z węgla brunatnego ,niskokaloryczna mieszanka ,spowoduje spory odpad ,dużo popiołu, taki pellet da się spalać w istniejących kotłach automatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, da się spalać ale czy to ma sens ?

Jeżeli kaloryczność jest porównywalna z pelletem z czystego drewna a popiołu więcej to wymagane jest częstsze czyszczenie kotła, dodatkowo kwestia ceny - jak porównywalna to taka nowość się nie przyjmie.

Dodatkowym elementem jest sam kocioł - w pelletowym mogą być problemy z zapaleniem , w retorcie  lub tłokowych też raczej nie będzie się palić jak trzeba - patrz problemy ze spalaniem zwykłego pelletu w tych kotłach.

Czyli mamy specjalne paliwo i dedykowany do niego kocioł - ja myślę że to się nie przyjmie.

W Polsce jakość pelletu jest raczej kiepska , utrzymuje się tylko dzięki eksportowi na zachód, jakby nie było tego eksportu to strach pomyśleć jak wyglądałby pellet z Barlinka lub Stelmetu.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to pellet 

 PELLET Z WĘGLA BRUNATNEGO.
Wartość energetyczna: 16,5 – 18 GJ/t
Wilgotność: 15-18%
Cena: 480,00 zł brutto/tona

​to można spalać jako domieszkę do mocniejszego ekogroszku w okresach przejściowych .

Mam palnik trio i nie mam problemów ze spalaniem pelletu a nawet trocin w domieszce .

Ten jest drogi i nie wiadomo do końca co tam zmieszali 

"kompozytowe paliwo węglowe o zmodyfikowanej kinetyce spalania i wyraźnie poprawionych parametrach użytkowych i ekologicznych, pozwalająca na poprawę warunków środowiskowych w aglomeracjach miejskich i turystycznych.
Formowane w postaci peletu paliwo jest wytwarzane na bazie flotokoncentratu wraz z biomodyfikatorami, przy czym skład ilościowy jest podporządkowany wymogom ekologicznym" PELET WĘGLOWY  Cena:

790,00 zł

– wartość opałowa: min 26 MJ/kg
– wilgotność: STAŁA 
– zawartość popiołu: do 11 %

http://www.anmag.pl/opal/pellet/pelet_weglowy_varmo_-_najnowsza_technologia.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jestem absolutnie niewtajemniczony w temat, więc sorry za głupie pytanie, ale czym ten pellet ma różnić się od "normalnego"? Myślimy z żoną o budowie domu, jesteśmy co prawda na początkowym etapie, ale już rozglądamy się za potencjalnymi rozwiązaniami. Nie chcemy dać sobie wcisnąć kitu przez np. instalatorów, więc może tutaj znajdę odpowiedź, które paliwo jest najlepsze i dlaczego.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nowy rodzaj paliwa - pellet z węgla, zernij na stronę producenta:  http://www.varmo.com.pl/

tam wszystko jest napisane.

Samo wydobycie i transport do klienta już na starcie zwiększa cenę produktu ,

a każda ingerencja w  paliwo czyli chodzi tu o miał  czy trociny i powstające z nich nowe paliwa

pellety różnej maści , generuje dodatkowe koszty podraża nam paliwo to pociąga większe koszty ogrzewania .

Kotły automatyczne takie,które spalą tak samo profesjonalnie te  paliwa przed ich przetworzeniem w pellet zawsze będą konkurencyjne i będzie popyt na nie na rynku .     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w firmie sporo się pojawiło zapytań o kotły na to paliwo. Ciekawym motywem przy spalaniu pelletu z węgla jest fakt, że łatwo się go rozpala i palnik może być wyposażony w zapalarkę - pracuje wtedy system podawania paliwa nie na podtrzymaniu ale można na zasadzie on/off podawać paliwo i modulować lepiej moc. Powinien zatem kocioł na pelecie węglowym być oszczędniejszy od zwykłego z podajnikiem na podtrzymaniu ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak duża to będzie oszczędność?

ile energii pochłonie zapalarka?

o ile wzrośnie cena kotła w opcji z zapalarką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Andrzej w marcu sprawdzał to paliwo pod kątem spalania w swoim kotle z podajnikiem ślimakowym .

Jak wyszła ta próba można przeczytać na stronie 13 i 16 tematu https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17129-czy-w%C4%99giel-i-kot%C5%82y-w%C4%99glowe-maj%C4%85-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87/page-13

Z opisu wynika że potrzebny jest podajnik tłokowy lub wrzutkowy, gdyż typowy podajnik ślimakowy na ekogroszek nie sprawdził się.

 

Czyli nowe paliwo + nowy kocioł z innowacjami = dużo wyższa cena kotła + dyktatura ceny paliwa przez producenta monopolistę.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czyli nowe paliwo + nowy kocioł z innowacjami = dużo wyższa cena kotła + dyktatura ceny paliwa przez producenta monopolistę.

 

pozdr.

Ostre stwierdzenie Sambor. Rozumiem, że polecasz kotły standardowej konstrukcji, tak? Możesz napisać jaki rodzaj? Nie chodzi mi o producentów, bardziej o kategorię kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.