Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Z Podajnikiem Ślimakowym Sas Slim


grzegoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

 

Mój obecny kocioł zasypowy miałowy 16 letni skończył swój żywot 4,5 m2.

 

Dom mam z początku lat 90 okna wszystkie nowe plastiki, w ściany była wpuszczana pianka nie wiem czy to coś daje.

Planuję w przyszłym roku ocieplić styropianem 11 cm. Dach nie ocieplony też będzie ocieplany jedynie na strychu na podłodze jest polożony styropian 5 cm.

 

Instalacją CO miedziana nowe grzejniki panelowe podłogówka tylko w łazience 8 m2

 

Przy tym starym piecy spalałem 8-9 ton miału.

Ale wydaje mi się, że ten stary pieć to za duży jest.

 

 

 

Zastanwaiłem się nad kotłem Elektromet EKO KWPR DUAL 15 kW

Teraz myślę o SAS SLIM 17 kW

 

Proszę o podpowiedź i opinie odnośnie kotłów oraz jakiej wielkości kW kupić.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj, http://cieplowlasciwie.pl/ tam podajac zetelnie wszystkie dane dotyczace budynku wyliczy ci program orientacyjnie jakiej mocy kocil potrzebujesz.

I napisz dokladnie czym chcesz palic w tym kotle bo to tez istotne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt nie napisałem nic o paliwie.

Eko-groszek, miał sporadycznie drzewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie o kotlach ogniwo i RBR Ekouniwersal oba kotly posiadaja palnik w ktorym spalisz nie tylko ekogroszek, ale takze mial i groszek do granulacji do  31mm oraz maja bardzo ciekawy sterownik eCola i co wazne palnik i slimak sa wykonane z żeliwa. 

http://www.ogniwobiecz.com.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=3

http://www.firmainstalco.pl/index.php?art=32

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wybór kotła SAS SLIM będzie dobrym wyborem?

Nie ukrywam, że jest to kocioł nr 1 na mojej liście.

 

Wcześniej myślałem o WITKOWSKI,m ale jakoś odpuściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika ze ten kocilek sas ma ruszt awryjny wodny, poczytaj sobie czym to grozi jak sie spisuje taki rusz awaryjny.

No i w specyfikacji tego kotla nic nie pisza aby mozna w nim spalac mial !! tylko i wylacznie ekogroszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumię dlaczego nie można miału spalać w tym piecu. Chyba chodzi o to, że może być za duża granulacja miału tak?

 

Witkowski KMB-RP PLUS w tym opisie jest, że można wszystkim palić.

 

Zaraz poczytam o tych rusztach wodnych możesz w skrócie mi podowiedzieć czym to grozi bo napewno bedę miał trochę do poczytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ruszt wodny nie jest zaletą.

Bardzo dużo sadzy się osadza tworzy się dużo smoły. Już sobie to wyobraziłem i stanowoczo szukam bez rusztu wodnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego polecilem ci dwa modele pieco, ktore posiadaj ruszt awaryjny zeliwny, palnik ktory spala roznorakie paliwa i do tego ciekawy sterownik, jego prace mozesz zobaczyc tutuj https://device.esterownik.pl/device/4602/ a nieco wiecej poczytac tutaj https://esterownik.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,czemu pisałeś że spalasz 8-9 ton miału a w obliczeniach wpisałeś 7 ton?? Kolejna sprawa to wielkości pieca.Chcesz kupić 15kw?17kw? A tam pokazuje ci ze potrzeba około 20 kw piec.

To że u kogoś 10kw styka nie znaczy że w innym domu też wystarczy.Grzanie domu to nie rywalizacja.Bo w łagodna zimę ci 15 uciągnie,a co będzie jak przyjdą mega mrozy?Wtedy rodzina może nie zrozumieć że kierowałeś się ekonomiką .

Aha ja mam piec o 100% przewymiarowany...i żyje :). Fakt kupił bym teraz mniejszy .Czyli z obliczeń z tej strony wychodzi mi zapotrzebowanie około 8kw i celowałbym w piec 8-10 kw...ale nie mniejszy od mocy podanej na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odliczyłem tak mniej więcej na ogrzewanie bojlera.

Tak, tam pokazuje piec 20kW jednak jak w przyszłym roku ocieplę dom będzie mniejsze zapotrzebowanie na ciepło.

Jednak przy zakupie kotła będę celował w 20 kW te 3 kW nie jest zbyt dużym zapasem tak myślę....

 

Jadę dziś zobaczyć do gościa który robi kotły u nas w okolicy znajomy ma od niego z podajnikiem i rusztem wkładanym żeliwnym zobacze co mi powie.

 

Nie wiem jaki palnik wybrać chyba ekoenergia tylko czy są jakieś generacje tego czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak planujesz ocieplenie to daj min. 15 cm.  i wtedy pomyśl o kotle 15-17 kW

 

Pisał że 198 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ja mam piec o 100% przewymiarowany...i żyje :).

Wuwok wiesz że nie życzę Ci źle ale on dopiero rok żyje a ja mu nie rokuję długich lat życia przy tych spalich, Novy Ci nowego kotła nie kupi a to co teraz wydaje Ci się poezją może niedługo przerodzić się w horror.

Czego jak pisałem Ci nie życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kociołek ma wysoka temp. prowadzenia .[60 stopni...uważam że prowadzenie kociołka na 42-45stopni to nieporozumienie ] Generalnie sprawdzam co jakiś czas czy w kanałach pionowych jest sucho. Ja prowadzę kociołek delikatnie a stale[brak bezruchu spalin ] .Ty znów pozwalasz się kisić kociołkowi i 2 lub 3 razy w ciągu doby podniesiesz temp spalin do około 90 stopni. Pozwolę sobie zacytować z strony czysteogrzewanie.pl to co tam napisano.

"Wiele zależy też od spo­sobu ste­ro­wa­nia kotłem. Dobrą oka­zją do wykra­pla­nia się róż­nych świń­stew ze spa­lin są momenty postoju kotła — gdy prze­pływ spa­lin w kotle ustaje lub jest mini­malny, czyli w momen­tach “pod­trzy­ma­nia”. Stąd wnio­sek, że pale­nie sys­te­mem dwu­sta­no­wym: grzej ostro i zaduś — nie jest naj­szczę­śliw­szym roz­wią­za­niem. Lepiej, gdy prze­pływ spa­lin i wody w kotle odbywa się z mniej­szą inten­syw­no­ścią ale stale."

Jak widzisz różne są szkoły palenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba już zdecydowałem.

 

Kotły które wykonuje człowiek u nas w okolicy, a który to jego kocioł ma mój znajomy wyglądają solidnie zrobione.

Spawane elektrodą nie mig mag-iem twierdzi, że spaw z elektrody jest bardziej elastyczniejszy ( spawa kotły od 1978 r.)

 

Kocioł który mi zaproponował to ok 3.3 m2 z palnikiem ekoenergia 30 kW

Cena jaką mi powiedział to 7 tys zł

 

Koledzy podpowiedzcie bo sam mam już mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec,wygląd jedno a sprawność drugie. Mam pytania a mianowicie jaki palnik ma ten piec? Jaki sterownik posiada? [pisze tu o piecu znajomego]

Skoro uważasz że za rok ocieplisz dom i 16-17 kw ci wystarczy [po ociepleniu pewnie spokojnie] to polecam ci Oep 16kw [mam ten piec i jestem zadowolony] . Jeśli znów kanały pionowe nie odpowiadają to Skampa17 z sterownikiem SPP.

Odnośnie Skampa zagadaj do Pieklorza...coś na pewno doradzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba już zdecydowałem.

 

Kotły które wykonuje człowiek u nas w okolicy, a który to jego kocioł ma mój znajomy wyglądają solidnie zrobione.

Spawane elektrodą nie mig mag-iem twierdzi, że spaw z elektrody jest bardziej elastyczniejszy ( spawa kotły od 1978 r.)

 

Kocioł który mi zaproponował to ok 3.3 m2 z palnikiem ekoenergia 30 kW

Cena jaką mi powiedział to 7 tys zł

 

Koledzy podpowiedzcie bo sam mam już mętlik w głowie.

Najlepsza ze wszystkich metod spawania co do jakość połączeń to Tig.  

Facet "stary spawacz" to pewnie i elektrodą dobrze pospawa ,ale przy elektrodzie spawy mogą być bardziej zanieczyszczone żużlem elektrodę stopisz i musisz nową założyć i zapalić,jest pewna granica wieku spawacza , jak jest już bardzo stary to jakość niestety będzie spadać twoje ryzyko twój szmal .

Tylko wymiennik 3,3m to około  33kW bestia a pisałeś coś o 20kW i ocieplaniu chałupy.

Są lepsze  palniki od ekoenergii  .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec,wygląd jedno a sprawność drugie. Mam pytania a mianowicie jaki palnik ma ten piec? Jaki sterownik posiada? [pisze tu o piecu znajomego]

Skoro uważasz że za rok ocieplisz dom i 16-17 kw ci wystarczy [po ociepleniu pewnie spokojnie] to polecam ci Oep 16kw [mam ten piec i jestem zadowolony] . Jeśli znów kanały pionowe nie odpowiadają to Skampa17 z sterownikiem SPP.

Odnośnie Skampa zagadaj do Pieklorza...coś na pewno doradzi.

 

Palnik ma ekoenergia sterownik z Wrześni taki duży czarny montowany do ściany.

On ma nowe budownictwo ocieplony i ogrzewa dół góra jeszcze nie zrobiona ma 140 m2 i ogrzewa właśnie tym kotłem ktory chcę do siebie.

 

Patrzałem na mniejsze kotły to wydają mi się za małe palnik jest o połowę mniejszy i gabaryty pieca też obawiam się, że może nie dać rady mniejszy kocioł 20 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza ze wszystkich metod spawania co do jakość połączeń to Tig.  

Facet "stary spawacz" to pewnie i elektrodą dobrze pospawa ,ale przy elektrodzie spawy mogą być bardziej zanieczyszczone żużlem elektrodę stopisz i musisz nową założyć i zapalić,jest pewna granica wieku spawacza , jak jest już bardzo stary to jakość niestety będzie spadać twoje ryzyko twój szmal .

Tylko wymiennik 3,3m to około  33kW bestia a pisałeś coś o 20kW i ocieplaniu chałupy.

Są lepsze  palniki od ekoenergii  .

 

 

Muszę przyznać oglądałem kocioł u znajomego on wzioł od tego gościa bez ocieplenia pieca i jakość spawów jest naprawdę ładna szerokie bez widocznych kraterów gładkie sam nie mogłem się napatrzeć na te spawy bo to naprawdę trzeba mieć smykałkę aby taki spaw wykonać z elektrody.

 

Jakie są jeszcze inne lepsze palniki?

 

Kurcze naprawdę mam obawy przed zakupem mniejszego gotła.

Obecnie ten miałowy co się go zasypuje i podpala od góry ma napisane 4.5m2 on mi się wydaje z koleii za duży bo szybko osiąga temperaturę ale później jak się długo nie załącza to w piecu smoła na ściankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik ma ekoenergia sterownik z Wrześni taki duży czarny montowany do ściany.

On ma nowe budownictwo ocieplony i ogrzewa dół góra jeszcze nie zrobiona ma 140 m2 i ogrzewa właśnie tym kotłem ktory chcę do siebie.

 

Patrzałem na mniejsze kotły to wydają mi się za małe palnik jest o połowę mniejszy i gabaryty pieca też obawiam się, że może nie dać rady mniejszy kocioł 20 kW.

30KW na 140m2????????? Ja mam dom 240 m2 po podłogach [użytkowej 160 ,wysokości pomieszczeń to 265 cm .] U mnie 16kw nie ma co robić,poczytaj o stratach w przewymiarowanych kotłach. Radzono mi 25kw,gdy instalator dowiedział się ze kupiłem 16ke powiedział że w zimę zmarznę. Dziś bym 10ke kupił. Dom mam dość dobrze ocieplony oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te sterownik z Wrześni są ok. Czy szukać czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30KW na 140m2????????? Ja mam dom 240 m2 po podłogach [użytkowej 160 ,wysokości pomieszczeń to 265 cm .] U mnie 16kw nie ma co robić,poczytaj o stratach w przewymiarowanych kotłach. Radzono mi 25kw,gdy instalator dowiedział się ze kupiłem 16ke powiedział że w zimę zmarznę. Dziś bym 10ke kupił. Dom mam dość dobrze ocieplony oczywiście.

 

 

He naprawdę zbaraniałem już kurcze nie wiem.

To co powiedzieć chłopowi aby zrobił kocioł 23kW????

Jak w takim 23kW widziałem palnik też z ekoenergi to był prawie o połowę mniejszy i się wystraszyłem, że nie zdoła mi ogrzać domu.

 

Jestem zdecydowany wykonać kocioł u tego chłopa tylko teraz kwestia mocy, palnika i ew. sterownik on dodaje Wrześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile pali ekogroszku znajomemu piec w ciągu roku? Ja 1 rok mieszkam ,dom wygrzewany wietrzony w zimie intensywnie i poszło 3,7t miału kiepskiej jakości. Duży piec to nie jest równoznaczne z sprawnym piecem. Masz zdjęcie tego pieca?.

Obrazowo powiem ci że zima była lekka [pomimo że w górach mieszkam ] i piec pracował z mocą uśrednioną  około 4kw . Mądrzejsi niż ja liczyli że gdyby piec pracował z mocą 12kw przez cała dobę spalił by około 60kg węgla. Za duży piec o wiele zniszczy ci komin,na pewno widziałeś czarne wykwity na kominach. Oznacza to że ktoś ma prawdopodobnie za duży piec,i niestety nie umie palić w nim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.