Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2-Funkcyjny, Jaki Wybrać?


CM2X

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkanie 55m.kw., parter budynku 4-piętrowego. Budynek ocieplony, 14 cm styropian. Obecnie jest używany 2-funkcyjny (15 letni)  "sunnier deuval" - trzeba staruszka wymienić :) . 

Jaki piec możecie polecić?, dobrze mówi się na temat junkersów, ale są to opinie użytkowników, nie serwisantów czy praktyków. Priorytetem

powinno być zużycie paliwa i niska awaryjność.

Z góry dziękuję za rady i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czesc

Ja mam w swoim otoczeniu 3 kotły Viessmann Vitopend i nie narzekam.

Obecnie Vitopendy sa to wg mnie najlepsze kotły gazowe w tym segmencie.

Jesli natomiast stac Cie na większy wydatek to sugeruje zakup kotła kondensacyjnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj trochę długo czekałem na odpowiedź, ale się doczekałem ;) . To nie był piec dla mnie tylko sąsiadki, starszej pani. Nie miałem żadnych podpowiedzi i przekazałem sprawę jej rodzinie. Zdecydowali się na Deuvala-Semia, - mały zgrabny pracuje już 3 miesiąc. Wiem ,że od Viessmana daleko-daleko odstaje ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowali się na Deuvala-Semia, - mały zgrabny pracuje już 3 miesiąc. Wiem ,że od Viessmana daleko-daleko odstaje ;) .

A skąd to wiesz? Bo Viessman to nie żadne cuda :rolleyes: Jest dobry, ale znowu nie na tyle, żeby uzasadniać bardzo wysokie ceny. Do tego ceny części też są jedne z droższych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viessman to taki sobie kotłem w połaczeniu z automatyką a raczej jej brak powoduje że to kociołek z naprawde niskiej półki, sa regiony gdzie ludzie już patrzeć na tą markę nie mogą a juz pompy ciepła tej firmy to lepiej się  nie wypowiadać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że jestem zaskoczony tymi opiniami. Zapewne pokutuje we mnie przekonanie sprzed 20 lat, wtedy był mniejszy wybór na rynku

i ogólnie Vessman, Buderus, Vailant były wiodącymi markami. Ale jak mówię dawno temu ;) , no i nie jestem biegły w temacie. Dziękuję za opinie,

przydadzą się przy wyborze kolejnego kotła.

Ja mam osobiście radsona, kocioł z zasobnikiem, ma już parę latek ale osobiście nie mam zastrzeżeń. Problem będzie tylko wtedy jak się zepsuje, bo radson z tego co wiem wycofał się z Polski z piecami i stawia tylko na grzejniki (chyba?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tak zgadzam się marka viessman czy buderus to była marka niczym mercedes z przed 30 lat natomiast teraz viessman to wolę sie nie wypowiadać a buderus to tylko naklejka bo producent to bosch z chin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tańszy kocioł to kupić Immergas, jak ma byc lepszy - na lata - to Wolf

Dzięki bardzo Sambor i pozostali koledzy.

 

No ta ja już teraz mogę robić w marketingu co  ;)  , czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo mądra odpowiedź Sambora - tanio: Immergas, dobrze: WOLF :D

Ale nie zmienia to faktu że osobiście użytkuję Junkersa Cerapura Smarta 22kę i jestem baaaardzo zadowolony. Osobiście nie wiem dlaczego chcesz wybrać kocioł dwufunkcyjny (albo masz bardzo mało miejsca tam gdzie on jest instalowany, albo boisz się że grzanie bojlera wody, będzie ekonomicznie Cię dołowało - Otóż mam spięty Smart 22 kW z zasobnikiem 120 L., ustawiłem grzanie c.w.u. na okresy kiedy potrzebuję ciepłaej wody 6:00-8:00 oraz 17:00 - 22:30, do bojlera mam zapięty zawór mieszający, mogę dzięki temu podnosić do znacznych wartości temp cwu bez ryzyka poparzenia, a przydaje się to kiedy nagle odwiedza mnie 6 osób i ilość kąpieli znacząco wzrasta.

Dostałem właśnie rachunek za gaz za 2,5 miesiąca kiedy to w lato chodziła tylko cw.u. a dodatkowo odwiedzało nas bardzo dużo znajomych, kąpieli też było więcej (upały) i napełnianie basenika dla córki (trochę ciepłej na początek) efekt: 130 złotych ! a więc ok 50 złotych miesięcznie.

Do tego dochodzi kuchnia 5 palnikowa gazowa, ale powiedzmy ze pomijamy jej zużycie jako błąd statystyczny. Jest to wynik uważam doskonały.

Ad rerum - czyli wnioski:

- w życiu bym nie zakładał kotła dwufunkcyjnego - daje dużo niższy komfort, a nie sądzę zeby zużycie gazu było kosmicznie niższe.

- cały dom mam w bateriach z mieszaczami termostatycznymi, a te z tego co wiem nie pracują zbyt dobrze z przepływowymi zródłami ciepłej wody.

- aktualna paleta zasobników do kotłów jest tak szeroka, że nawet w bardzo małym pomieszczeniu można założyć zasobnik, popularne są również rozwiązania "duplo" gdzie zasobnik jest sklejony z kotłem w jedno, niewiele większe urządzenie.

-120 l. wystarcza w zupełności na dowolną rodzinę, wystarczy założyć mieszacz i doświadczalnie podciągnąć temp cwu., ja pracuję na 48 st C czyli na śmiesznie niskiej (kocioł automatycznie wygrzewa co jakiś czas zasobnik, bo przy tej temperaturze można dostać lambrellli bakterielli legionelli czy jak tam ta kobita się nazywa....)

Do przemyślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.