Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprawdzone Firmy Od Kotłów Z Okolic Częstochowy


Huk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak już napisałem w innym temacie, mój obecny kocioł (firma KOTREM, model niestety nieznany, paliwo główne: miał, sterowanie: sterownik analogowy + dmuchawa, używany przez 15 albo 17 lat - nie pamiętam dokładnie) zaczął przeciekać, więc czas na coś nowego. Chciałbym zakupić coś z podajnikiem, na różne paliwa (eko groszek, + miał + drobny węgiel + ewentualnie pelet), z rusztem awaryjnym itd. Ważne żeby pożyło co najmniej 10-15 lat i tutaj pytanie do Was - możecie polecić jakieś firmy z okolic Częstochowy (lub działające do 50 Km od Częstochowy tak że nie będzie problemu z montażem, jak i ewentualnymi naprawami gwarancyjnymi).

 

Obecnie zastanawiam się pomiędzy:

-czymś od KOTREM:

http://kotrem.eu/?adres=cennik#

 

Obecny piec jakby nie patrzeć wytrzymał 15 lat, a nie dbaliśmy o niego jakoś szczególnie - pytanie czy od tamtej pory firma nie poszła w Chińszczyznę?

 

-kolejny kandydat to firma Defro - ludzie niby te piece chwalą, ale pytanie jak wyżej

 

-a może zamiast brać coś firmowego, lepiej zatrudnić fachowca który piec zbuduje? W okolicach gdzie mieszkam, niejaki Mieczysław Olszewski potrafi zbudować piec na miarę - ludzie którzy wybrali jego rozwiązanie też chwalą... pytanie czy to się nie posypie za kilka lat?

 

Proszę o porady.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego czy wybrałeś już jakiś kocioł?

Też jestem na etapie wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegoo, najpierw napisz ile metrów, jaka kubatura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznałem sie z zamieszczonymi danymi. W zasadzie zgadzam sie z wyliczeniami i sugerowanymi rozwiazaniami. Sam ogrzewam dom o pw. ok. 220 m2, kocioł z podajnikiem 17 KW, i wystarcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te obrotowe to jakaś nowość?

Jak one sprawują się w porównaniu do standardowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowść to już nie jest, ja jestem bardzo zadowolony. Standardowego nie miałem, ale mój brat ma Hefa ze zwykłym palnikiem, obrotowy sprawuje sie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.