Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka Z Zaworem 3D


punto03

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie mam pytanko czy zainstalowany zawór 3D przed rozdzielaczem podłogówki będzie działał prawidłowoattachicon.gif20140419_155715.jpg

Nie będzie, pompa powinna być za zaworem mieszającym a nie przed.

Jak pompa jest przed zaw 3-D to układ pracuje w funkcji rozdzielania a nie mieszania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam pytanko czy zainstalowany zawór 3D przed rozdzielaczem podłogówki będzie działał prawidłowoattachicon.gif20140419_155715.jpg

ależ oczywiście  że nieeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mam pytanko czy zainstalowany zawór 3D przed rozdzielaczem podłogówki będzie działał prawidłowoattachicon.gif20140419_155715.jpg

Witam , dodam jeszcze od siebie, że obecnie masz rozdzielacz z przepływomierzami, które powinny pracować na zasilaniu , wiec gdy założysz pompę za zaworem ,to trzeba zamienić też miejscami belki rozdzielacza . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie dziękuje za odpowiedzi i Postanowiłem opisać temat dokładniej post-56615-0-30421400-1398281651_thumb.png oto podglądowy schemat mojej instalacji nie robionej prze zemnie. zawór 3 drogowy ustawiony jest dokładnie w ten sposóbpost-56615-0-45036400-1398281882_thumb.jpg pompa obiegowa jest zaraz za kotłem na zasilaniu.Moje pytanie brzmi co mam teraz z tym wszystkim zrobic aby zawór ten spełniał role mieszania podłogówki w celu jej ochrony Już dowiedziałem się że pompe trzeba przenieść za zawór 3d ale czy wtedy bedzie wszystko ok z funkcjonowaniem rozdzielacza grzejnikowego?post-56615-0-63233500-1398282640_thumb.jpg post-56615-0-61284500-1398282667_thumb.jpg Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pompa dla grzejników musi zostać tam gdzie jest, zawór zwrotny pozwala na jednokierunkowy przepływ wody w   instalacji, aby jedna pompa nie  zakłócała pracy drugiej pompy.

Ten kto robi ci instalację będzie wiedział, 

Dodatkowo pamiętaj że trzeba zamienić miejscami belki jak zalecał kolega w poście #9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok belki już sa zamienione Mam jeszcze taki jeden dylemat  Otóż z tego rozdzielacza grzejnikowego będzie zasilany tylko jeden grzejnik drabinkowy w łazience bo założenie jest takie ze w domu ma grzać sama podłogówka  + ta drabinka i na tą drabinkę bedzie szła temperatura taka jaka jest na kotle czyli np. 60 stopni,reszta obwodów grzejnikowych bedzie zakręcona a rurki od nich bedą schowane w scianach  pod tynkiem na wypadek gdyby sama podłogówka nie dała rady ogrzać domku, i teraz martwi mnie to ze na tą jedna drabinkę bedzie musiała pracowac cały czas pompka c.o (trochę nie ekonomicznie :( ) i mam takie pytanie czy jeżeli zabrałbym tą pompkę za  zawór 3d to czy wymusi ona również obieg przez drabinkę czy niestety nie i wtym wypadku nizbedna jest 3 pompka Dziękuje bardzo za pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie dokonałem zmian w kotłowni tak jak radziliście czyli dałem pompkę za zawór 3d oraz dodałem zawór zwrotny między 3d a kotłempost-56615-0-26714300-1399040657_thumb.jpg mam tylko jeszcze pytanie czy nie przydałby się teraz jakiś odpowietrznik w okolicach pompki??? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ogólnie to moim zdaniem lepiej zdałby sie tam zawór 3d ale termostatyczny, to on jest gwarancja ze do obiegu podłogówki nie wejdzie wyzsza temp niz powinna czyli z tego co kojarze to nie wiecej niz 37 st C. a zawór sprawdzony to np taki: http://www.aldom-ogrzewanie.pl/images/products/big/ESBE-Mieszacz-TERMOSTAT-20-43stC-3-4GZ-713-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej dziękuje wszystkim za pomoc:) ale mam kolejne pytanie, mianowicie jak przyłączyć czujnik temperatury który jest w kształcie cieniutkiej rurki do rury midzianej fi 28 tak aby uzyskać jak najlepszy odczyt? :) pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

najlepiej to by bylo coś takiego - http://allegro.pl/kapilara-oslona-czujnika-1-2-l-50mm-mosiezna-i4226739929.html wstawione w trójnik Cu z redukcją do bezposredniego wkręcenia gwintu.1/2"

Są różne długości  takiej osłony, należy dobrać aby nie ograniczała przepływu przez rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.