Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie W Instalacji C.o


patham

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o poradę odnośnie ciśnienia w instalacji zamkniętej. Posiadam kocioł Skam p 12kw wraz z zaworem schładzającym. Interesuje mnie wartość ciśnienia do jakiej muszę zalać instalację na zimno oraz jakie ciśnienie powinienem zastosować w naczyniu przeponowym o pojemności 35l ( wstępnie jest ponoć 1.5 bara ) . Instalacja w najwyższym punkcie ma 2.5 m. 

Pozdrawiam i życzę zdrowych i wesołych świąt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 2,5m wysokości to jak naczynie ustawisz nacisnienie wstepne bez wody na 0,5 bar a w układzie na zimno nalejesz 0,8 bar to będzie az za dobrze ,a zawór bezpieczeństwa na 1,5 bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie posiadam zawór 1.5 bar i jest z nim problem, ponieważ zaczyna ciec przy temperaturze 55stopni C. Myślałem o zamontowaniu czegoś około 2 bar. Instalacje napełniałem na zimno do 0,75 bara i po kilku godzinnym grzaniu a następnie wychłodzeniu pieca pozostaje w instalacji 0,25 bara wody. Wydawało mi się że to będzie za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewne na 200% a nie prawdopodobne!, najpierw ustaw ciśnienie wstepne w naczyniu a następnie napełnij układ jak piszesz do 0,75bar , zaworu nie wymieniaj, 

jeżeli będzie ciekł to trzeba większe naczynie przeponowe - czyli trzeba drugie dostawić np 18l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.