Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowa Instalacja Co +Cwo


Giboniasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady na temat instalacji CO i CWO. Mam mieszkanie w domu jednorodzinnym, 2 piętra + piwnica i poddasze, ja mam parter, 100m2 + wiatrołap z klatką schodowa do ogrzania, wystarczy mi piec 12kw? czy mocniejszy?(piec defro optima plus lub KDR plus)chyba że doradzicie inny.   instalacje planuje z pp z wkładką z włókna szklanego /czy lepiej  AluPex /, do tego bojler gazowy z wężownicą 150l. Wypadało by zamontować zawór 4d?  Ściany zewnętrzne 45cm z ociepleniem w środku z wełny.

Z góry dzięki za odpowiedzi i rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moim zdaniem zamiast inwestować w kocioł na wungiel plus w zasobnik na gaz lepiej zamontować jeden kocioł kondensacyjny i po kłopocie niż się babrać ,tym bardziej że to malutkie mieszkanie a co do instalacji jak trójnikowa to PP fazer jak rozdzielaczowa to PEX ale markowy wavin ,multyrama ,czy podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie by było mieć piec dwu funkcyjny, ale jakoś nie jestem przekonany do gazu. 100m2, wydaje mi się ze malutkie to jest 50 m2. teraz mam 160 m2 ale na 5 osób a 100m2 na 3 osoby to akurat. ale to nieważne, kwestia dogadania i możliwości. do pp firma Sigma Li? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.