Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Kotła, Osprzętu I Wykonanie Instalacji


romanik99

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując temat rozpoczęty w dziale kotły z podajnikiem, w którym doszedlem do wniosku ze odpowiedniejszy będzie kocioł kondensacyjny przy ciepłym budynku prosiłbym o pomoc w dobraniu elementów instalacji.

 

Jaki dobrać kocioł gazowy(nie najtańszy) wraz z zasobnikiem, jakiej mocy i jaką zastosować aparaturę wspomagającą (rozdzielacze, pompki zawory zwrotne itp). Na stronie cieplowlasciwe.pl wyszło mi srednie zapotrzebowanie 4 kW a maksymalne 9kW. Na parterze 80m2 podłogówki jedna drabinka w łazience i jeden grzejnik w kotłownio-pralni, na piętrze 4 pokoje (grzejniki z zaworami termostatycznymi) i łazienka -podłogówka i drabinka z zaworem. zakładam ze temperaturą wody na kotle steruje pogodówka na zewnątrz i teoretycznie moglibysmy sobie dopasować tak krzywą grzania aby osiągnąć komfort w pomieszczeniach parteru z podłogówką. Pytanie co sie dzieje wtedy w pomieszczeniach z  grzejnikami. sterować w dół możemy przy użyciu zaworów termostatycznych a co jezeli woda z kotła okaze się zbyt chłodna a ja chciałbym mieć mozliwość płynnej regulacji temperatury. Nie podniose przeciez podłogówki na na 50st gdy np w pokoju na górze chce miec 25 stopni to ide do grzejnika ustawiam 25 stopni i do tej temperatury dojdę a wpozostałych pokojach temperatura bez zmian.

Pasowała by mi również informacja czy rozdzielamy podłogówkę i instalacje grzejnikową na osobne rozdzielacze czy wszysrko z jednego i pytanie co i jak z pompami, tzn gdzie dołożyć i jakie, czy wogole dodatkowe są potrzebne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z sstemowych to CGW 11/120 jako zestaw zasobnik i kocioł lub kocioł CGB11 kW plus zasobik min 140l ładowany wężownica ,co do podłogówki to mieszacz plus automatyka pogodowa z modułem MM a na grzejniki prosto z kotła i to bby było na tyle co do kotłowni

no popozycji jest wiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.