Skocz do zawartości

Damian87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od jakiegoś miesiąca mam odpalony piec, słyszałem, że można tego typu piece dość dobrze ustawić pod kątem wydajnośći. A wydaje mi się, że u mnie nie jest ok. Liczę na pomoc.

Więc tak.

 

 

Kocioł typ KWM-SGR z palnikiem węglowym retortowym, ślimakowym podajnikiem paliwa oraz rusztem żeliwnym.

Moc 19 kW.

Opalany Eko-groszkiem.

Sterownik Argon 2.

Ustawienia:

cP czas przedmuchu 10

cb czas przerwy w podtrrzymaniu 50

PP krotność podawania w podtrzymaniu 01

EP Temp. załączenia pompy 35

Eu Temp. wyłączenia regulatora 22

oO Obroty maksymalne 12

cd czas między podawaniem 30

cu czas podawania 15

lc Temp. zasobnika CWU 27

nC Temp wyłączenia pompy OF

 

Temperatura ustawiona 38 C.

 

Piec załącza się w temperaturze ok. 36,5-37 C.

Temperatura wzrsta do ok. 40,6 C.

Czas do kolejnego załączenia ok. 45 min.

Czas pracy to jest 8 podań do osiągnięcia temperatury 38 C, słyszałem, że dobra praca to 4-5 podań.

Czapa w palenisku jest, na moje oko wszystkie ładnie się spala, popiół raz dziennie wybierany.

 

10 grzejników, podłogówka ok. 20m2. - wyłączona.

 

Temperatura w budynku parter 23 C.

 

Etap prac - kładzenie gładzi.

 

Budynek ocieplony styropian 10, dach wydeskowany, ocieplony strych i poddasze.

 

Powierzchnia użytkowa ok. 94 m2

 

Jeśli brakuje jakiś informacji proszę pisać uzupełnię.

Wiem, że gdzieś popełniam błąd w użytkowaniu tego piecia i tu potrzeba jest Wasza pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj zużycie dzienne opału oraz jaki opał - charakterystyka.    A propo twoich inf. to uważam że masz przyzwoite spalanie. Rada: poczytaj na forum o spalamiu,  paleniu w kotłach z podajnikiem .   Zmojego wniosku to masz bardzo małą temp. zasilania i powrotu ale jak się nie skrapla w piecu (wymienniki lub zasobnik, ew. rura ślimaka, no i komin)  to nic nie kombinuj bo "łatwo jest zepsuć a trudniej naprawić" .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie jakieś 10-10kg na 24h. Jest to eko-groszek, patrząc na cenę i spalanie-popiół to powinien być dość wysokiej kaloryczności, pakowany w parciacnych workach więc suchy a nie jakiś bubel mokrawy z folii. Rozmiarowo to od 2cm do 4cm. Więcej matowego trochę też lśniącego.

Nic się nie skrapla ale racje niska temperatura może też być zła dla tego pieca. Dobrze czytam zwiększyć temp. o 25 C do 63 C?

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim SASEKO palę nawet od 40oC i skraplanie zdaża się ale to nie zale.ży od temp. palenia bo skraplanie także się zdażało, ale to wina w opale (był mokry, składowamy na polu i to czasami bezpośrednio pod chmurką toteż i nie dziwota że po przyniesieniu mokrego i zmrożonego skraplało się w zbiorniku. A wracając do twojego zużycia to 10kg nawet przy obecnej temp. na zewnątrz to jest wg. mnie rewelacja. Weż pod uwagę że piec musi grzać przez 24h no chyba że masz dom pasywny.  Ale co do groszku to nie patrz tylko  po cenie a kaloryznośc będziesz mógł oceniać jak popalisz przez kilka (tak z 5 lat) różnymi rodzajami (10 różnych żródeł zakupu a ilość taka która pozwoli wyrobić własną opinię)  Ja jak osobiście kupiłem w kopalni cały skład (ok.28T- Piekary) to mogę powiedzieć że był rewelacyjny. Nigdy nie udało mi się kupić podobnego opału co by choćby  dorównywał parametrom i mojemu zadowoleniu.  Piec był czyściutki w środku, ścianki lekko brązowawe, sadzy prawie nic, popiołu znikomo, wydajność spalania - marzenie bo majlepszy jaki miałem później to co najmniej 1/3 więcej spalania ( a zdażało się i 2x - a ile popiołu, o sadzy nie wspomnę) Jak będziesz podnosił temp. - to ja bym nie podnosił aż do 65 ale wypróbował tak np. w ok. 50-52oC.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście błąd się wkradł miało być 10-14kg eko-groszku na dobę.

Skraplania u mnie nie ma, ale napewno masz rację, jak się pojawia to jest to wina opału, że jest mokrawy. Ten co ja mam jest suchy. Moim zdaniem ładnie się spala, popiół po dwóch dniach to jedna większa szufla, na oko mało jest, niedopałków opału też niewiele.

Teraz mam ustawioną temp. na piecu 42C, za parę dni znów podkręcę o parę stopni. Zobaczymy jak to z czasem będzie się zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nadal chcę poprawić pracę kotła, ale ciężko to idze, z racje tego, że nigdy w życiu nie miało się z tym do czynienia..

 

Problem tkwi w tym, że obecnie widać niedopalony ekogrosze, liczyłem ilość podań która jest moim zdaniem bardzo wysoka czyli 12 a to tylko 1,5 C do zadanej temperatury która pewnie jest za niska jaką ustawiłęm 42 C. 

 

 

Kocioł typ KWM-SGR z palnikiem węglowym retortowym, ślimakowym podajnikiem paliwa oraz rusztem żeliwnym.
Moc 19 kW.
Opalany Eko-groszkiem. Jeśli chodzo o niego to kupiony był jakieś 3 miesiące temu na moje oko dość mokrawy ale do teraz dobrze wysechł
Sterownik Argon 2.

Firmy dmuchawy nie pamiętam ale podam Wam.

Czas podawania 14s przerwa 33s dmuchawa odsłonięta w jakiś 70%. Tem. zadana 42 C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wentylator "Konwektor" typ WBS 6a AL.

Palnik to brucer.

http://imgur.com/cxwuHZT

Nie dopala się, robią się skrzepy m.in. to chcę poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brucera to nie ma na rynku już dobre 2lata

 

Pytanie czy to ekoenergia, jeżeli tak, to jaka? 15-25 czy 15-35?

Poszukaj papierów od palnika

 

Mile widziana fotka palnika wykonana między koszem a ramką mocującą do kotła (tak, aby było widać przyłączenie dmuchawy oraz kawałek ramki kosza zasypowego w dolnym odcinku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palnik retortowy, tak jest to ekoenergia "Znak DZJ 15" Nie dostałem oddzielnie żadnych papierów od palnika.

http://imgur.com/T7AVFUC

http://imgur.com/tGkeMSm

http://imgur.com/C0qQ0ao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patrząc od zewn. to nowszy model z tzw byczymi rogami....

 

przy miejscu montażu do kotła masz mniejsza ramkę- rozkręć palnik w połowie i zaklej sliconem 1200st.C 3otwory, zostaw 4ty, konkretnie drożny ma być drugi od strony montażu dmuchawy

 

Po fotce z paleniska nie mogę dojść czy to większy czy mniejszy model

w każdym razie wyjąć głowicę na zewnątrz kotła, pod spodem jest rowek- gibnąć slicon 1200st.C, następnie slicon jeszcze na łączeniu pionowych nacięć z komora palnika - dać cieniutki pasek sliconu przy dole na tych pionowych nacięciach od środka (jakby od strony, gdzie wychodzi opał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam piec na gwarancji, będę w niego ingerował tracę gwarancję więc jakieś ulepszenia aktualnie nie wchodzą w grę.

Ci co tworzyli te kotły nie wpadli na pomysł żeby samemu uszczelnić wszystko?

Dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakby to była moja wyłącznie decyzja to bym to uszczelnił ale niestety sam nie mogę podjąć takiej decyzji. Zobaczę jeszcze jak będzie wyglądał proces spalania w nowym sezonie grzewczym, jaka będzie zima bo teraz to było takie palenie w domu jeszcze niezamieszkanym. Co do uszczelnienia to napewno masz rację wezmę sobie to do serca na przyszłość ale teraz tego nie wykonam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam mam gorszy problem mam ten sam typ pieca KWM-SGR 19 kw na ustawieniach fabrycznych spaliłem ok 40 kg groszku na dobę dajcie jakieś propozycje na mniejsze spalanie bo pójdę z torbami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Doszedłeś co jest nie tak? Ciężko mi tak teoretyzować, ale może masz za wysoką temperaturę na piecu? Zmieniałeś coś w sterowniku?

 

U mnie piec rozpalony od końca listopada wychodzi jakieś 20-22kg dziennie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wciąż się bawie przy zasypaniu 50 kg dochodze do 4.5 dni palenia ale nie wiem czy to wystarczający wynik groch 29 000 tyś kal 

tona 840 zł 

tem zadana kotła 47C  w domu 23.5 stopnia przykrecam grzejniki na 1...2 bo za gorąco 

Moje parametry:

 

czas podawania 18s

czas miedzy podawaniem 1m40s

krotność podawania 2

czas przedmuchu 25s

czas pomiedzy przed8m

obroty dmuchawy 60%

obroty w stanie nadzoru50%

 

dodatkowo dmuchawa przysłonięta na 1/2 klockiem ;/ bo nie ma przysłony

spieki w popielniku na 1...2 cm groszek wypalony cały 

popiół wyciągam jak wygaśnie czyli co 4 dzień

A i piec kupiony z Pleszew 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.