Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to ma być jakaś specjalna ocieplana rura ? Jak w zimie ?

Czy wysokość nad gruntem to im wyżej tym lepiej ? Ja mogę wyciągnąć na ok. 2,5 m (estetyka nieważna by z tyłu budynku)

Jeszcze pytanie o to załamanie przez okno ?

 

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im wyżej zetka tym mniejszy ciąg w kominie (naturalny)w skrajnym przypadku gdy zetka wyżej od komina to będzie napływać kominem a wylatywać zetką ,oczywiście przy Zamkniętej Komorze Spalania to gancy-gal,minimalna wysokość zetki wzięła się z tego aby obce ciała jej nie zatkały.Najlepsza rura to ciepła rura ale i tak punkt rosy wystąpi jak nie zimą to wiosną latem lub jesienią,wyszliśmy z wody i ona nami,, jeśli chcesz tego uniknąć a masz możliwośc to puść ją gruntem poniżej poziomu przemarzania na długości paru metrów do piwnicy będzie się dostawać cieplejsze powietrze w zimie a chłodniejsze w lecie .poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Drzwi nad podłoga w kotłowni mam jakies 60 cm ( stare budownictwo ) kratke myslalem dac w drzwiach na szerokosc drzwi ( drzwi szerokie sa ok 1 m ) czy to wystarczy ? od drzwi do kotła mam okolo 2 metrow , nie chce robic typowej zetki bo nie dawno skonczyli mi elewacje , a po drugie estetyka widac z glownej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sa to drzwi zewnetrzne blaszane , stad łatwo w nich mi zrobic kratke . A co do nawiewania sniegu to myslalem zeby kupic taka kratke przymykana pokretłem ( jak do kominkow ) Myslalem o takiej mniej wiecej kratce http://www.kratki24.pl/pl/p/Przeplywowa-kratka-wentylacyjna-z-zaluzjami-w-ksztalcie-litery-V/79

Edytowane przez szoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopuszczalne jest robienie nawiewu, który można zamknąć, nawet przypadkowo. " kratke przymykana pokretłem". Niedopuszczalne jest robienie nawiewu, który może zostać "zamknięty", zawiany przez śnieg. Nie chodzi tu o spełnienie wymogów formalnych, chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to sa te protezy itp ? ja bym moze i wykuł ta zetke ale mam mur domu z 2 pustakow i lepiku miedzy nimi i ciezka droga zeby to przekuc . Zamieszczam zdjecie kotłowni ( podczas prac montazowych ) obok pieca po prawej stronie jest okno ( zasłoniete na zdjeciu ) moze by sie cos dało z okna pokombinowac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to sa te protezy itp ? ja bym moze i wykuł ta zetke ale mam mur domu z 2 pustakow i lepiku miedzy nimi i ciezka droga zeby to przekuc . Zamieszczam zdjecie kotłowni ( podczas prac montazowych ) obok pieca po prawej stronie jest okno ( zasłoniete na zdjeciu ) moze by sie cos dało z okna pokombinowac ?post-60799-0-93185300-1418147175_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na zetke trzeba rure 160 ( mniejsza nie moze byc ? ) i czy jak podciagne powietrze z zetki kolo pieca i jak miarkownik opusci mi klapke na dol zeby temp spadla na piecu , a powietrze z zetki bedzie doprowadzone kolo drzwiczek to czy nie bedzie mi rozpalac dodatkowo pieca zamiast go przygaszac ? Wiem ze to chaotycznie napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób Z-kę na ścianie, doprowadzenie ma być w okolice kotła a nie do palenisk, kocioł to sprytne urządzenie - sam sobie pociągnie powietrze , jak będzie miał skąd.

Co do wymiaru to norma mówi o min 200cm2 a rura fi 160 to niecałe 201cm, czyli może być trochę mniejsza- o ten 1cm2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.