Skocz do zawartości
IGNOROWANY

kominek z płaszczem wodnym


Ania

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem, posiadam kominek z płaszczem wodnym który stanowi źródło ciepła wymiennie z piecem na gaz, w chwili obecnej gaz nie jest podłączony więc palimy tylko kominkiem o mocy 24 kw, problem w tym, że po rozgrzaniu pieca do np. 70 stopni grzejniki są jedynie ciepłe, w czym problem? czy pompa jest za słaba, czy jest to wina opału (palimy brzozą, drabem)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina ani pompy, ani opału musicie po prostu

palić bardziej ostro. Radzę nie wkładac do pieca zbyt grubego

drewna, zawsze musi się palić płomieniem. nie kłaśc za dużo naraz.

Drewno układać na siebie "na krzyż", ale nie za wysoko.

Lepiej podkładać mniej, ale częściej. Po dobrym rozgrzaniu pieca

można wtedy zrobić dłuższą przerwę w paleniu.

Ta temperatura na piecu 70 stopni to temp. wody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
mam problem, posiadam kominek z płaszczem wodnym który stanowi źródło ciepła wymiennie z piecem na gaz, w chwili obecnej gaz nie jest podłączony więc palimy tylko kominkiem o mocy 24 kw, problem w tym, że po rozgrzaniu pieca do np. 70 stopni grzejniki są jedynie ciepłe, w czym problem? czy pompa jest za słaba, czy jest to wina opału (palimy brzozą, drabem)?

 

Wygląda, że mamy kominki o tej samej mocy. Mój jest Makrotermu z dmuchawą i wymiennikiem wbudowanym. Pompy co i ciepłej wody ruszają po przekroczeniu 50 st w układzie otwartym kominka, w tym momencie odstawia się piec CO. Obecnie od poczatku roku kiedy spadly temeratury ani razu nie właczaliśmy pieca CO ponieważ przy takich nastawach jak mamy ( też mam zadane 70 jako temp. docelowa wody w kominku) nagrzanie kaloryferów jest bezproblemowe. W kominku najpierw rozpalam mniejszymi polanami a poźniej jak piec przeskoczy przez 60 st. wsadzm aż pod sam wymiennik i w sumie zapominam na kilka godzin że coś trzeba zrobić. Od rozpalenia potrzeba ok 1,5 godziny do czasu jak kaloryfery są gorące. Mam tego sporo bo instalacja grzeje ponad 300m2 - 4 kondygnacje po ok 80m2 każda z 2 obwodami podłogowymi. Myślę że jednak masz jakiś problem techniczny ale to chyba raczej coś z nastawami i oporami przepływu. Nie napisałąaś jaka masz pompę ? U mnie są w sumie 3 licząc tą w kotle ale jak pracuje pompa CO sterowana kominkiem to przepływ zasilający instalację mija kocioł zbierając tylko temp wody powrotnej po to aby się nie włączała ta w kotle . Może Twoje zasilanie z kominka idzie przez kocioł i to tworzy opory przepływu?

Palę wkominku wcale nie suchym drewnem bo leżało w lesie scięte w pryzmach od sierpnia a przywiozłem je ok miesiąc temu ( to moj pierwszy komonkowy sezon) wiec nie ma nawet jeszcze miejsca do magazynowania drewna.. Jedyny problem że brudzi szybę ale to pikuś przy reszcie zalet ( kupiłem dodatkową i wymianiam co jakiś czas jak wpadają goście ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Mam kominek z płaszczem wodnym paląc drewnem (grabem) ciężko mi uzyskać wysoką temperaturę więc co jakiś czas wrzucam brykiet drzewny aby go dobrze rozgrzać ,drewnem ją tylko utrzymuję jak temp. spada to znowu dokładam ostatni wsad robię ok.21:00 (temp w salonie ok 24-25st.C)rano rozpalam jak temp spadnie do 20st.C zazwyczaj ok godz 11:00. Dom jest piętrowy ma 220m2 jest syczeń paląc od września(mam malutkie dziecko) spaliłam 6m3drewna i 20worków 10kg brykietu. Sama mam pytanie czy zamiast brykietu mogę wrzucić garść ekogroszku efekt chyba będzie ten sam ale ekonomiczniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w kominku już paliłem wszystkim drewnem, brykietem, trocinami i węglem. Węgla nie radze podkładać bo zasmrodzisz sobie dom w najlepszym wypadku a w najgorszym możesz się nie obudzić. Żeby uzyskać dobra temperaturę w kominku trzeba palić suchym drewnem i ładować go do pełna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wrzucę brykiet to jest ok. raz kupiłam brykiet kominkowy z węgla brunatnego i szybciej podniósł temp. tylko że jest dużo droższy ekogroszek wygląda podobnie i jest tani 25kg za ok17zł. samym ekogroszkiem nie chce palić . Kominek był bardzo drogi a ekogroszek jest przeznaczony do specjalnych pieców. Mała ilość może stopić blachę, może pęknąć szyba, mogę się zaczadzić?

 

P.S

nie umiem palić samym drewnem kominek (ULRICH 21KW) mam już 3 lata więc sobie pomagam brykietem. Wam mężczyzną chyba przychodzi to łatwiej B)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam kominek z płaszczem wodnym paląc drewnem (grabem) ciężko mi uzyskać wysoką temperaturę więc co jakiś czas wrzucam brykiet drzewny aby go dobrze rozgrzać ,drewnem ją tylko utrzymuję jak temp. spada to znowu dokładam ostatni wsad robię ok.21:00 (temp w salonie ok 24-25st.C)rano rozpalam jak temp spadnie do 20st.C zazwyczaj ok godz 11:00. Dom jest piętrowy ma 220m2 jest syczeń paląc od września(mam malutkie dziecko) spaliłam 6m3drewna i 20worków 10kg brykietu. Sama mam pytanie czy zamiast brykietu mogę wrzucić garść ekogroszku efekt chyba będzie ten sam ale ekonomiczniejszy.

Jak długo suszyłaś to drewno ?? Ja palę ten sezon grabem 1,5 rocznym i twierdze, że jest to najlepsze drewno z jakim się spotkałem dotychczas. Bez problemu wyciągam na tym drzewnie grubo ponad 80 stopni na płaszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Palę w kominku z PW śmieciami z budowy i brykietem z brunatniaka (workowanym, kupowałem jesienią po 23 zł za 30 kg), brunatniak ideał do kominka, nie śmierdzi o ile nie otwiera się szyby przy zamkniętym szybrze, ale w takim przypadku i Barlinek wędzi. Ekogroch pójdzie na tapetę, bo teraz nie sposób dostać dobrego brykietu z brunatniaka.

Ciaglę słyszę o tym co się stanie jak się będzie paliło w kominku iglastym, albo nie daj Boże węglem. To zapytajcie kominiarza... Przestańcie ludziska opowiadać farmazony a posłuchajcie opowieści kominiarza jak 15 kilowym młotem walił w kilkumetrowy drąg umieszczony w kominie, żeby udrożnić komin po paleniu w kominku z PW :

 

A. suchym iglastym

B. węglem

C. pięknie wyglądającą ?prawie? jednoroczną dębiną

???

 

PS. Pamiętajcie, że kominek z PW i kominek powietrzny dzieli galaktyka, kominek z PW to zwykły, prosty piec z szybą do obserwowania płomienia.

Edytowane przez Fredd00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.